Radovan M

Nože typu motýlek – USA

Dobrý den, dočetl jsem se že v USA jsou nože typu „motýlek“ od roku 1990 zakázané. Víte někdo PROČ ?

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Kvůli nebezbečnosti jejich otvírání. Také kvůli toho, že jejich kontrukce umožňuje úplné uschování ostří, takže je možné je schovat do kapsy, a také kontrukce po otevření umožňuje stabilitu nože a vlastnosti podobné normálnímu noži. A za třetí konstrukce umožňuje velmi rychlé otevření nože jednou rukou

Tyto tři výhodu konstrukce tento nůž předurčují k využití při páchání jistých trestných činů. A to bude důvod jejich zákazu.

Zdroj: http://www.ehow­.com/about_4598497_why-butterfly-knives-illegal.html