Xanada

Na jaké technické parametry brát zřetel při koupi nového monitoru ke stolnímu počítači​?

Přestal mi fungovat monitor u stolního počítače. Potřebuji nějaký větší, protože hůře vidím.Poraďte mi prosím značku a těch. parametry, které bych měla kontrolovat při koupi.

Nejlepší odpověď
Roman71

Pokud hůře vidíte, upřednostnil bych uhlopříčku (uváděno v palcích (imperial)), potom rozlišení a nakonec odezvu v milisekundách. Berte v úvahu výstupy z vaší grafické karty! VGA (Cannon 15 pinů, modrý konektor) už se dnes téměř nepoužívá, ujistěte se proto, čím máte monitor připojený k počítači.

Vašim požadavkům bych doporučil:
uhlopříčku mezi 22 a 25 palci (pro představu vynásobte (1palec = 2.54cm)),
rozlišení Full HD, což je 1920×1080 bodů a odezva pod 5ms.

Značku uvádět nebudu, abych nedělal nikomu reklamu :)