vítek

Nízký průtok teplé vody.

Ahoj, v posledním 9 patře máme problém s nízkým průtokem teplé vody, tlak je i přesto dobrý. Odbočka pro byt je nad cirkulací, to je nejspíš dobře, cirkulace je horká. Ale co se mi moc nezdá je slepé rameno, nikam nevede je zaslepeno.

Může být ve slepé odbočce vzduch, který brání průtoku vody?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
elkon

Nerozumím tomu, že tlak je dobrý. Pokud by byl tlak, byl by i průtok. Cirkulace by měla být až za posledním odběrním místem, jinak se může stát, že teplá voda má „zpoždění“, ta voda tam vlastně stojí a když otevřete teplou, nějakou dobu trvá, než se k vám dostane. jako kdyby tam ta „smyčka“ nebyla.

Další odpovědi
Dochy

Pokud je tlak dobrý a voda neteče, tak je to někde přicpané.

Dochy

Jo, mimochodem: Ta slepá trubka (nejsem si jist, jestli je to ten případ) se myslím dělá schválně pro tlumení rázů. Ono když bys měl odběr jen u sebe v tom bytě, tak to znamená nějakých 30metrů rovné trubky, kde se voda s nějakou setrvačností žene k Tobě do vany. Pokud to opravdu rychle zavřeš (třeba pákovou baterií) tak těch 30 metrů tekoucí vody se nebude chtít jen tak zastavit a mohlo by u Tebe ty trubky roztrhnout. Takhle se ta voda může plynule zpomalit o tu bublinu zavřenou v pahýlu.

Dochy

K té slepé trubce: Možná se pletu, radši si to ještě ověř, jestli je to OK.
Nicméně funkčně by to vadit nemělo, leda z pohledu mikrobiologie apod…

vítek

Děkuji za odpověď. Tahle funkce slepého ramene, mě nikdy nenapadla. Myslel jsem, že to tam být nemá, vzduch, nějaká legiionela… Ještě otázka : kdyby byl stlačený vzduch i pod slepou odbočkou a třeba i v horní části odbočky pro byt, mohl by se tím průtok snížit, nebo je to špatná teorie.

Dochy

Proud vody by jej vyfouknul kohoutkem ven – při prvním otevření kohoutku.