Ametyst

Nikdo z vlivných politiků se necítí být zodpovědný za bezpečnostní selhání?

Všichni jsou to pašáci, kteří nedělají žádné chyby. Vědí všechno nejlép, a voliči jsou pro ně jen hloupý a nechápavý dav. Po tak tragickém masakru, o kterém mluví opravdu celý svět, a v západních mediích je to zpráva dne, včetně videí z místa činu, mají padat hlavy politiků! V civilizované zemi by tedy padaly.
Ovšem bohorovná amatérská pětikolka nedělá nikdy nic špatně…
Odmítám brát tuto strašnou událost, jako by to byla snad nevyhnutelná přírodní katastrofa! Za to jsou zodpovědní konkrétní lidé, od toho dobře placeni.

Nejlepší odpověď
elkon

Nezastávám se politiků, naopak, ale pokud si magor usmyslí, že něco provede, tak jej těžko někdo zastaví. Leda by to podrobně popsal, se všemi detaily. Když ale někdo řekne, „jedu do Prahy a tam se chci zabít“, tak to nelze vyřešit rychle.

Další odpovědi
Dochy

Kecy. Kolikrát se střílelo za poslední rok ve školách v USA? Kolik senátorů nebo prezidentů kvůli tomu padlo? Pokud někomu hrábne, nelze hrozbu předem eliminovat. To bys musel zavřít víceméně všechny. Preventivně. A to tedy není to co bych si přál. To radší skousnu to riziko, že jednou nějakej takovej magor narazí na mně. Co se týče „otázek v odpovědích“

ad) „jak se dostal ke zbraním“ – u nás to není úplně jednoduché, jako třeba v USA, ale zbraně vlastnit legálně lze. A není síly předem odhalit každého kdo by mohl zmagořit.
ad) „jak mohl projít městem“ – úplně klidně. Město je plné turistů s kuframa, studentů „v plné polní“ co se chystaj z koleje domů, lidí co si jdou večer zasporotvat a táhnou ssebou něco na převlečení, příp. sportovní pomůcky (brusle, tenisové rakety, bowlingové koule,…)
ad) „jak to že mohl vraždy opakovat“ – vyšetřování obvykle nějakou dpobu trvá. Zvláště pokud útočí na náhodné „cíle“
ad) „okolí“ a jak si toho mohli všimnout? Střelec nemívá na čele napsáno, že někoho zabil.
ad) „systém“ – a jak by ten systém měl vypadat? budeme mít rentgeny na každém rohu, pro každý vstup do a výstup z města projdeme kontrolou a dostaneme razítko do pasu? Budu muset mít předem schválenou žádost pokud budu chtít na nákup do sousedního města?

aliendrone

Markantním znakem dem(ent)okracie je, že z politiků NIKDY a NIKDO ZA NIC NEMŮŽE. V lepšém případě „to samo“, v horším „agenti GRU“ a když už fakticky není na koho to hodit a je třeba najít viníka, tak „za to může opozice“.

Její Excelence velvyslankyně PEKLA má pravdu, může za to SYSTÉM. A TO BEZ DEBATY! Nechci nikoho nudit dlouhými výklady, takže jen stručně.

Uvážil někdo, že tyto věci se dějí prakticky výhradně v „pokročilých demokraciích“ (tedy v USA a zemích jejich spojenců)? Neděje se to u africkýchj bubakinů (tam si na takové „jemnůstky“ nepotrpí, stačí když je opička z jiného kmene a ROVNOU občanská válka s genocidou nepřátel. Samopalláhové že by to dělali VLASTNÍM? Ani náhodou! Rejže? Ani tam to nemají (s vyjímkou „spojeneckých dem(ent)okracií USA“ jako je Japonsko > Óm Šinrikjó např.).

NELZE snad poskytnout lepší DŮKAZ toho, že dem(ent)okracie, která i do očí bijící pravdu bohorovně prohlásí za lež (a naopak!) je ÚCHYLNÝ SYSTÉM. A úchylný systém NEMŮŽE JINAK, než produkovat ÚCHYLNÁ INDIVIDUA.

Dokud se budou nestydatě podporovat systémové lži (protěžování genderúchyláků, elektrodebilita, ekoterorismus a vůbec tvrdit, že černá je bílá, tak to lepší NEBUDE a tyhle věci budou stále ČASTĚJŠÍ! Poděkujme za to dem(ent)okratickým havloidům, kteří to podporují a obhajují! 😕

Proboha lidi, NEVĚŘTE JIM! Copak jste zapomněli, na tu rétoriku, že „dílčí chyby se stávají, ale systém je vpořádku a případný průser = selhání jednotlivce“, kterou do nás cpali již za minulého režimu, dnes TOTÉŽ beze změny? 😮 😐

Klidně si tleskejte dem(ent)okracii, PAK se ovšem NEDIVTE (až nevyhnutelně dojde i na vás)! Protože já vám mohu demonstrovat CO VÁS ČEKÁ. DOBŘE si poslechněte slova tohoto songu 😮 (necelé 2 min, to vydržítě 😉 )! https://www.y­outube.com/wat­ch?v=er7Y9ZNzGvc&ab_chan­nel=FuerzaArma­Official

Tohle je budoucnost, která vás s havloidy čeká a nedočkavě vrtí ocasem. Vážně tohle chcete? 😕

Hlada

Politici nemohou za to, že se v populaci zcela výjimečně najde vyšinutý jedinec, který chce masově vraždit nebo dělat jinou velkou škodu. Nemusí to dělat střelnou zbraní. Vzpomeňme např. na Olgu Hepnarovou. Bezpečí proti takovým lidem nelze nikdy a nikde zajistit. Hledáni chyb ex post v situaci, kdy rozhodovaly minuty, je dělání generála po bitvě.

da ny

Toto, s prohnanými českými, vládnoucími politiky, nemá nic společného.

O střelci, nemáme informace. Jak dlouho měl nějaké problémy, co ho štvalo, stresovalo, trápilo a jak dlouho….. Zda byl psychicky nemocný. Zkrat?
SELHÁNÍ se mi jeví možné, na straně ORGANIZACE, na straně VEDENÍ celé akce (tam by mohly/měly padat hlavy). Pokud čekali jen na místě, kde byl student zapsán k přednášce, byla to chyba. Čas a prostor tam byl,
Zásah mohl být „včasný“ (budovy fakulty jsou bohužel i na dost rozsáhlém prostoru).
Ve svém příspěvku se opírám o názory policistů, bývalých policistů, městských strážníků (bývalých státních policistů). Stejný názor jsem slyšela od 5 z nich (až na 2 se neznají).
Dodatek:
Masový vrah na Filozofické fakultě dokázal vyšetřovatele klamat. Na střelbu se chystal delší dobu
Po příjezdu policistů ve čtvrtek do domu bylo patrné, že došlo k vraždě. Vyšetřovatelé však museli nejprve zjistit, co se v rodinném domě ve středočeské obci Hostouň vlastně odehrálo.
šlo o tichého mladíka a bezproblémovou rodinu. Student navíc patřil mezi premianty, za bakalářskou práci na téma revolučního hnutí v roce 1846 v Krakově a Haliči získal školní ocenění.
Nespáchal ani přestupek. Pro detektivy šlo o nepopsaný list. Dle informací HN se však dříve údajně léčil kvůli psychickým problémům.
Zdroj: https://www.li­dovky.cz/domov/da­vid-k-vrah-vrazda-filozoficka-fakulta-klanovicky-les-hostoun-muz-dvou-tvari.A231222_181­347_ln_domov_lsva

zjentek

Výborně se vyjádřil vlivný politik Zaorálek přednášející inkriminovanou dobou na FF UK o patro níže který se podivoval proč ani jeho ani ostatní přednášející nikdo nevaroval přestože se o přednáškách dobře vědělo. Inu, dopřednášeli v klidu snad až do doby kdy „filozof“ byl již ubezdušen vlastní rukou ovšem zvláštním zvukům narušujícím jim přednášku se nevyhnuli, jak vysvětlil pán Zaorálek. Vidno „filozof“ měl nedostatek informací o cvrkotu na fildě neboť toužil po veliké škodě a bolesti. 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

led

Tu nejde len o zlyhanie jednotlivca, ale položme si niekoľko závažných otázok
1– ako sa mu, zjavne, legálnym spôsobom dostaly do držby strelné zbrane „hromadného ničenia“? To prišiel do predajne a len tak si bezproblémovo ako v zelovoci kúpil viazaničku strelných zbraní aj s väčším počtom nábojov?
2– ako dokázal nenápadne prejsť mestom vyzbrojený ako do vojny?
3– ako je možne, ak sa to potvrdí, že nejde o jeho prvý vražedný útok a nikto okolo neho nič nezbadal?
4– čo ľudia okolo, to žil v akejsi nepriehľadnej akusticky uzavretej bubline, to nikto nič nevidel?
Tu zlyhal systém, nielen jednotlivec!
Na takéto a podobné prípady jestvuje a vo svete sa používa „politická zodpovednosť“ predstaviteľov štátnej moci…

plebs

Jsou různé názory jako prostý občan patřící do kateg. nádeníků si dovolím odhadnout a sdělit svůj názor.
V ČR je většina vlivných politiků / učedníků / kteří za svoje chybná rozhodnutí nenesou žádnou odpovědnost jak pravil ex slavný politik o té dámě co zpívala nádherně částušku – bylo to politické rozhodnutí.
No a střelba co mohlo na mlaďocha od Kladna působit řada věcí válka na UA, útok teroristů na Izrael / zabito odh. 2 tis. lidí /, bombardování Palestiny / 18 tis. civ. obětí /, útok ve škole v RF a pod. Rovněž postoj většina ČR politiků někde jsou oběti priorita a mají rozumy jinde jim je to šuma fuk.
A dále na př. v 18 ti mlaďoch získá glejt na kvedlátka / většinou solidně občas pokoutně za groše /, zakoupí si / nebo prachatý taťulda dotuje / bavoráka 300 koní a začne se předvádět a tímto vehiklem může provést ještě větší mas. vraždu než se zbraní.

Savier

Jsou to jen prasata co si chtějí nahrabat z koryta.

zjentek

Hlada, prosím filozof, ano? Nebojme se správných formulací- nikoli zcela výjimečný vyšinutý jedinec, ale dotud zdravý student, filozof UK. Děkuju.

(Já jen pro pořádek neboť celoživotně trpím neodbytným dojmem že na „inteligenci“ je zde nahlíženo bůhví proč jaxi jinak, než po právu zasluhuje a TO JE VELMI ČASTO TEN PROBLÉM!!! Zkušenost, děkuju.)

Ametyst

"Lékaři budou povinně hlásit rizikové pacienty. A k zabavení zbraně napříště mohou vést výhrůžky na sociálních sítích a styky s extremisty. Stojí to v novém zbraňovém zákonu, o němž teď rozhodují poslanci. " To je fofr! Represe proti občanům se daly od této vlády čekat. Kam se hrabe nemoderní presumpce neviny.

Hlada

Pokud odmítáte brát tuto událost jako nevyhnutelnou přírodní katastrofu a obviňujete z ní politiky, tak byste měla připustit, že ti nemohou udělat nic jiného, než zákonem omezit svobodu. Tak to chodí na celé zeměkouli. Máte jiné řešení?
Osobně se přikláním spíš k nevyhnutelné přírodní katastrofě. Zabít desítky lidí lze mnoha způsoby i bez střelné zbraně. Jedinec, který to ale skutečně provede, se u nás narodí jeden za půl století.

Dochy

Sama si ztěžujete, že naše politické špičky toho idiota nedhalili včas. A když se snaží to odhalit včas tak to také není dobře 😉 Jaký máte návrh Vy?
A aby nedošlo k omylu: Konkrétní návrh zákona neznám, asi by stálo za to se s ním seznámit. Ale už dříve jsem deklaroval, že za aktuální miíru svobody jsem ochoten akceptovat riziko, že se někomu podobnému dostanu do hledáčku. Pochopitelně až budu někde na vozíku, protože mi prostřelil míchu, asi ze mně bude nafrněnej a nevrlej dědek, co bude řešit kdo za to může, ale to je jiná kapitola…

aliendrone

Ametyst>>> JJ, a každý „extremista“ to bude mít POVINNĚ vytetováno na čele (že JE extrémista), aby to neextrémisté poznali a nevědouc „si nenaběhli“. Už abychom si rezervovali místečko na čelech madam, protože naše frńání (např. na (ne)zákonnost či nepořádek/korupci aj.) je ZJEVNĚ EXTRÉMISTICKÉ! O tom ani trochu nepochybuji. 😮 😕

Ale klid, ono nás bude TOLIK, že by LOGICKY bylo lepší, kdyby dnešní „neextrémisté“ (jako můj oblíbenec Pepa25) měli to rozpoznávací tetování. Rozhodně by se ušetřilo na množství práce s tetováním. BOHUZEL jak známe havloidní systém, tak přirozeně zvolí tu komplikovanější a dražší cestu. 😐

Emefej

Ametyst > jedná se o návrh zákona ze dne 5.6.2023. To je opravdu fofr.

aliendrone

Dochy>>> ANO, budeme mít rentgeny na každém rohu, jestli se s havloidní dem(ent)okracií NEROZLOUČÍME. Nepovšiml sis masivního nárůstu těhle přístrojů všude možně (od listopadu 1989)? Před 30 lety by mne lidé, kteří hodně cestují hnali do blázince, kdybych jim tvrdil, že si budou muset hlídat obdrženou dávku radiace (kvůli rakovině) z toho neustálého „prosvěcování“. 😕

Dochy

Já jsem osobně bezpečnostním rentgenem snad neprošel. Na letišti a u soudu jsem procházel bezp. kontrolou – já detektorem kovů a osobní věci rentgenem.

Emefej

led > k bodu 1 – koupil si to legálně, jaká z toho plyne politická zodpovednosť predstaviteľov štátnej moci?

led

Emefej, je to jednoduché, od marca (března 2023) čaká novelizácia príslušného zákona o zbraniach a kde je schválenie? To sa čakalo až k terajšej streľbe, aby sa rozhýbali?

Pepa25

Emefej: všechny body jsou poněkud mimo, možná naopak mimo prvního bodu, kde je naprosto legitimní se ptát, jak upravit systém (samozřejmě do budoucna), aby situaci „někdo si koupí víc zbraní + není nikde registrován v klubu“ případně podchytit (sám ministr vnittra to zmiňoval). Ale to musí být právně podchyceno, protože poslední dobou byly naopak inciativy ulovit vlastnění zbraní, odmítnou EU zbrańovou regulaci, ještě více dávat právo na obranu do ústavy atd.)

Naopak body 2 až 4 jsou poněkud plané spekulace. Přitom se stačí zamyslet – ad 2 on někdo prohlíží batohy (nebo údajně pouzdro na kytaru) při nastoupení do MHD? ad 3 – Klánovický les si pachatel vybral právě proto, aby ho nikdo neviděl a neslyšel ad 4 – neznám někoho, kdo pravidelně chodí k sousedovi kontrolovat, jestli má doma zbraně a kolik …

Emefej

Pepa > ano, je legitimní se ptát, jak upravit systém. Aktuální zákon o zbraních byl parlamentem schválen 16.12.2020. Jakou politickou odpovědnost za něj nese „bohorovná amatérská pětikolka“?