ABCDEFGHRT

Nevíte prosím, kterým částem impéria se říká bílé kolonie?

Kterým částem impéria se říká bílé kolonie? Předem díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Na DÚ zde nereagujeme. Dá se určit všechno najít v učebnici nebo na netu. Ale zcela výjimečně odpovím.

„Britské impérium. Součást britského impéria tvořily tehdy také samosprávné bílé kolonie (takzvaná dominia) Patřily mezi ně: Austrálie, Nový Zéland, Kanada a později i Jihoafrická unie. Británie soupeřila o Afghánistán (vstupní bránu do Střední Asie) s Ruskem. V roce 1880 území získali Britové a země se stala britským protektorátem. Persie, kde byla objevena nafta, byla rozdělena na sféru britského vlivu s naftovými poli a na sféru vlivu ruského.“

http://slidepla­yer.cz/slide/2607778/