Janule9

Nevíte o výhodném úvěru na 800 000,–

Chtěli bysme si s přítelem vzít úvěr na 800 000,–nevíte u které banky je nejnižší úrok

Nejlepší odpověď
carpediem

Takto to nefunguje, každý z nás dostane jiný úrok a to klidně na stejný úvěr u stejné banky. Tam kde mi dají na hypotéce 2,5% vám mohou dát 4%. Jde o posouzení, jak je pravděpodobné, že úvěr bez problému splatíte, také jde o to jaký máte majetek.

Oslovte nějakého poradce, ať vám udělá několik nabídek.

Další odpovědi
gecco

Ten dotaz je tak strašně ´naivní´, že jsem ani nechtěl odpovídat, ale odpověď Carpediem doplním…

  1. dejte ´hlavy dohromady´ a ujasněte si, jakou sumu (z ´oficiálních´- zdaněných, příjmů) jste schopni splácet (musí vám zbýt aspoň životní minimum + provoz domácnosti – to je dáno) – to bude banku zajímat
  2. zjistěte si,m zda je reálné převedení bytu v krátké době do osobního vlastnictví – to bude banku zajímat
  3. ´oběhněte´ si banky, kde máte účet (znají vaši historii) a poptejte se na možnosti financování koupě onoho družstevního podílu
  4. zamyslete se, jestli nebude lepší koupit nějakou nemovitost přímo do osobního vlastnictví

___
Pokud oslovíte nějakého poradce, dejtesi kuwsky dobrý pozor, aby onen poradce respektoval vaše zájmy a nechtěl na vás jen vydělat (připravit vás o peníze)!!!
😉

Drap

Žádný úvěr neni výhodný