Stříbrný

Nevíte někdo něco finančně levného, co by si člověk mohl udělat sám? Jedná se o plastová okna.

Táhne mi od oken jako blázen. Nevím, jestli se něco porušilo při letošním zateplování domu, nebo jsem si v loňské teplé zimě nevšimla. Bydlím tu teprve druhou zimu.

Mám plastová okna a táhne mi spodem dovnitř do pokoje. Ve škvíře mezi klasickým (horizontálním) vnitřním plastovým parapetem a přechodem k vertikálnímu spodnímu rámu okna.
Prostě na přelomu parapet - rám okna. Jestli nerozumí někdo otázce, nechť se raději zeptá.

Nějaké lepidlo, ke kterému bych nemusela kupovat ještě tlačící "pistoli" nebo cokoliv jiného? Napadá vás něco? Díky za všechny konkrétní rady.

Parapet i okno jsou bílé.
.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Na oknech jsou stavěcí šrouby...stačí potočit a okna se jakoby více přivřou.
Potom lze pouze vyměnit těsnění v oknech, to by vám kdejaký prodejce dal.
První odkaz a hned trefa: http://www.stinime.cz/…
Doplňuji:
http://www.svetoken.cz/…
vás hlavně zajímá přítlak (body 4, 5 a 6)

Zlatý

Pusinko, nebuď nervní. Použij silikon, ale ten bez pistole nanaaplikuješ. Snad sousedi mají ten bazmek.
rigormortis, prosím tě, pošli mi schéma, jak nastavit ty pitomá okna. Mě fičí balkonovými dveřmi.

Pokročilý

na spodním pantu okna je plastová krytka-tu uchopením mezi dva prsty a posunem nahoru odstraníme.Pak imbusovým klíčem ,který zasuneme do dírky nahoře pantu vypolohujeme okno výškově.Horním pantem seřizujeme vodorovnou polohu okna

Bronzový

Ten rám okna ale ještě pod parapetem pokračuje.Běžně se dělá jak kde a jak kdy lože plastového parapetu cca2cm pod vnitřní (totéž i venkovní!!) hranu okna (ty 2cm je totiž tl.parapetu,ať již palst či dřevotříska či jakýkoliv jiný materiál.) Přičemž to maltové lože kryje i spáru mezi vyzděním a rámem kde by měla být PUR pěna.Zřejmě vy tam pěnu nemáte a a paraúpet je dobře přilepen aproto táhne spárou na spoji parapet a rám.osobně bych asi vydoloval parapet a řešil to co je pod rámem!!!

Stříbrný

pusinko, možná že jsem nepochopil kde to táhne. Páč já tuším, že to táhne mezi rámem a stěnou, některé rady jsou ale na táhnutí mezi rámem a křídlem.
Pokud táhne to parapetem, často se stává, že jsou díry pod oknem ven. Špatně zapravené okno.
Putte digestoř na plný výkon, a vonnou tyčinkou zkoumejte přesně kde proudí vzduch. Podle toho pak bude další postup.

Bronzový

dej na parapet deku >>> je to hned a oprav to v létě...

Pokročilý

jesli topíš kamnama, tak ten vzduch někudy přicházet musí. zaděláš vokno a bude zas táhnout jinde, zaděláš všechno - nepudou kamna

Diskuze k otázce

Stříbrný

pusinka50

rigomortis: prosím, nauč se číst pořádně otázky. Nefičí mi mezi RÁMEM A OKNEM, to se dá nastavit, to vím. Fičí mi ale MEZI KLASICKÝM VNITŘNÍM VODOROVNÝM PARAPETEM VESPODU POD OKNEM A VNITŘNÍM RÁMEM OKNA! Zevnitř v celé té podélné rýze

Bronzový

rigormortis

Vámi popisované místo neexistuje, pokud ho tam máte je to na reklamaci práce, jelikož nasvědčuje špatnému, ne-li žádnému zafoukání PUR pěnou, nejspíš okno pouze montér položil na překlad a zvenčí zadělal a na to zevnitř přiložil parapet.
Jak píšete...máte čerstvě zatepleno, při zásahu zaniká záruka.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.