Zlatý

Nevíte kde by se dal sehnat

sýrový prášek?Nebo něco podobného?Mě napadlo třeba zkusit použít nějaký ten instantní dresing se sýrovou příchutí.

Ale začnu od začátku:na výletě na Kopečku mají mimo jiných lákadel i stánky s vařenou kukuřicí,jen už ji nenabídnou na klase,jak to známe,ale rovnou vařená zrna kukuřice nabídnou v kelímku se lžičkou.Je to pohodlnější než okusovat klas.....Na výběr je několik variant-slaná,slaná s máslem,slaná se sýrovou příchutí.No ale ta sýrová příchuť není klasický sýr,ale nějaký prášek,který prodavač nasype do porce,přidá kousek másla,protřepe a nasype do připraveného kalíšku,který si pak odnesete.No a mě zajímá,kde asi by se ten prášek dal koupit,ta vařená kukuřice mi totiž moc chutnala a chtěla bych si připravit i doma.Děkuji.
Doplňuji:
Jsem si tu kukuřici teď dala s tím strouhaným sýrem,je to dobré,ale není to ono.
Ten prášek tomu dá ten správný šmak,rozpustí se....No možná by šlo použít i Maggi nápady,ty jsou v prášku a jsou i sýrové,tak uvidíme příště.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

V supermarketu najdeš na jemno strouhaný sýr, bude někde u balených plátkových sýrů v pytlíčku. Budou mít jistě na výběr 2-3 druhy od opravdu levného pseudosíru až po velice kvalitní (drahý) strouhaný sýr.
Doplňuji:
Já jej kupuji např. v Bille (používám na těstoviny)

Další odpovědi:

Zlatý

mám pocit že je to jen pro podnikatele a veř. stavování, zatím jsem to tedy nikde v obchodě neviděla

http://www.alchimica.cz/…

Zlatý

Tak to neznám, ale hergot, to by mohlo být dooobrý ! ;-)
Začnu se poptávat a pokud něco zjistím, dám vědět :-D
Doplňuji:
Tak info od kuchaře: Prý se to běžně
neprodává, používá se to ve velkých
kuchyních, hospodách ap., tak nezbývá, než
se poptat tam, případně koupit ten
strouhaný.

Diskuze k otázce

Zlatý

Pájo

Kupuji ten středně drahý (kupoval bych ten nejdražší italský strouhaný sýr) a nedá se s tím obyčejným vůbec rovnat.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 844
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 496
Zlatý marci1 482
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.