Avatar uživatele
iceT

Nevíte kde by se dal sehnat

sýrový prášek?Nebo něco podobného?Mě napadlo třeba zkusit použít nějaký ten instantní dresing se sýrovou příchutí.

Ale začnu od začátku:na výletě na Kopečku mají mimo jiných lákadel i stánky s vařenou kukuřicí,jen už ji nenabídnou na klase,jak to známe,ale rovnou vařená zrna kukuřice nabídnou v kelímku se lžičkou.Je to pohodlnější než okusovat klas.....Na výběr je několik variant-slaná,slaná s máslem,slaná se sýrovou příchutí.No ale ta sýrová příchuť není klasický sýr,ale nějaký prášek,který prodavač nasype do porce,přidá kousek másla,protřepe a nasype do připraveného kalíšku,který si pak odnesete.No a mě zajímá,kde asi by se ten prášek dal koupit,ta vařená kukuřice mi totiž moc chutnala a chtěla bych si připravit i doma.Děkuji.
Doplňuji:
Jsem si tu kukuřici teď dala s tím strouhaným sýrem,je to dobré,ale není to ono.
Ten prášek tomu dá ten správný šmak,rozpustí se…No možná by šlo použít i Maggi nápady,ty jsou v prášku a jsou i sýrové,tak uvidíme příště.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: iceT

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? flodur, Kerberus, hanulka11, anonym, anonym, Pájo před 4586 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

V supermarketu najdeš na jemno strouhaný sýr, bude někde u balených plátkových sýrů v pytlíčku. Budou mít jistě na výběr 2–3 druhy od opravdu levného pseudosíru až po velice kvalitní (drahý) strouhaný sýr.
Doplňuji:
Já jej kupuji např. v Bille (používám na těstoviny)

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

mám pocit že je to jen pro podnikatele a veř. stavování, zatím jsem to tedy nikde v obchodě neviděla

http://www.al­chimica.cz/pras­kove-syry/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Tak to neznám, ale hergot, to by mohlo být dooobrý ! 😉
Začnu se poptávat a pokud něco zjistím, dám vědět 😁
Doplňuji:
Tak info od kuchaře: Prý se to běžně
neprodává, používá se to ve velkých
kuchyních, hospodách ap., tak nezbývá, než
se poptat tam, případně koupit ten
strouhaný.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pájo

Kupuji ten středně drahý (kupoval bych ten nejdražší italský strouhaný sýr) a nedá se s tím obyčejným vůbec rovnat.

před 4586 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek