Nevíte? Chci si vzít do letadla kořalku – jestli to jde.

a plácačka je asi malá, tak raději půlčák. Kvůli nudné cestě, aby bylo trochu veselo. Je to dovoleno?

Nejlepší odpověď
Balu103

Nie.
Akekolvek tekutiny v lietadle smu byt iba v baleni mensom nez 1 dcl a tie vsetky musia byt v uzatvaratelnom igelitovom sacku s maximalnym objemom 1 l, ktory mozes mat v prirucnej batozine iba jeden.
Vacsie nadoby s tekutinami iba do odbavovanej batoziny.

Další odpovědi
led

Miesto plácačky si vezmite radšej niečo iné, napríklad knihu. Nerobte zbytočné problémy letovému personálu pri ich práci.
Skúste si predstaviť seba na ich mieste a usmievajte sa na ľudí okolo seba. Hneď vám bude veselšie…

kosaaaak

S těma tekutinama je to docela legrace, nás chtěli kdysi dokonce vyhodit z letadla jen kvůli teploměru. Jednou se možná dočkáme doby kdy nás letušky před nástupem do letadla ještě pro jistotu vycévkujou.

baghira

Omezení tekutin platí pro EU+USA, ostatní země můžou mít jiná pravidla.
Brát si na palubu kořalku je nošení dříví do lesa. Těch pár panáků ti dá letuška, a když na ni uděláš oči, tak možná i zdarma :D

Terryle

Lexx: deset palců pro vás! :oD

Na cestu si větší balení tekutin vzít nemůžete a i kdyby, tak ho nesmíte vybalit a otevřít. Výjimečně se dá domluvit s letuškou, ale kvůli chlastu vás myslím pošle do háje.
Kdybyste měl moc velkej absťák, tak si můžete něco alko koupit na palubě, ale připravte si slušnej obnos.
A ono je během letu lepší fakt „do vesela“ nepopíjet – už jen kdyby to začalo trošku hopsat v turbulencích, nemuselo by to být úplně příjemný :o) Nehledě pak na to, že pokud se člověk zpije a začne blbnout, můžou se dít šílený věci (odklon z plánované trasy, neplánovaný přistání atd… a dotyčný určitě něco z toho bude nahrazovat). No a poslední argument – kdyby náhodou se něco během letu stalo, je vždycky lepší být střízlivej a vědět, co se děje a co dělat.
;o)
Dejte si panáka, až přistanete.

terry

Bez kořalky nemůže být veselo???
A veselo po min půlčáku?? Dříve ne?
To jsi na tom dost špatně ☹.

lexx

pán je pilot, navigátor nebo palubní mechanik ? tak to lépe ne, jinak ale…

suaeda

Balu103 odpověděl přesně. Prostě a jednoduše z Prahy a EU bez placatky. Ale např. když jsem odlétal z Egypta tak jim v příručním zavazadle nevadila litrová flaška. Jinde např. v Thajsku, ve Venezuele, kde jsou háklivější na drogy tak jdou např. i po sprejích. Hodně žen bylo rozlobených, když jim na letištích vyhazovaly flakony z kabelek. Inu jiný kraj jiné obyčeje a zákony.

hornik.

Tak třeba fotbalisti můžou v letadle všechno a mě budete dávat knihu? Copak jsem profesor který letí do Basileje na kongres?

led

Ani fotbalisti nemôžu v lietadle všetko, aj keď sa to pokúšajú.
Ak sa chcete baviť, bavte sa, ale tak ,aby ste nerušili ostatných cestujúcich. Ako k tomu dojdú, ak si chcú počas letu zdriemnúť a vy ich budete veselo budiť?
A čo letecký personál, ktorý vás po vypití tej placky, bude veselého a špinavého dávať dohromady a to všetko s milým úsmevom.

hornik.

Dobrá, nebudu nic tahat. Letušky prý pití přinesou. Ale jak by to bylo krásné kdyby si tam všichni zazpívali nějakou lidovou písničku. Pak by si tam mohli zatancovat. Trochu rozhoupat letadlo. Oslavit odlet. A udělat košt letošních vín. A po příletu všechny veselé cestující poslat sešupem dolů aby nemuseli po schodech..