daemos

Poradíte, jak se zbavit toho, co mi dost významně komplikuje život, např. nemohu mluvit o sobě atd.?

Potřeboval bych pomoct s něčím, co mi dost významně komplikuje život. Neumím mluvit o sobě, například říct jak se cítím, vyjádřit k něko, že něco cítím. Tak nějak o sobě mluvit ani nechci. Když jsem chtěl, tak jsem nemohl, vždycky ve mě zamrazilo, že jsem ani už nedokázal formulovat, co sem chtěl říct. Chápu, že je to psychikou, uvědumuju si příčiny, ale prostě ten důsledek nejde odstranit.

Původní neotázka
Neumím mluvit o sobě

Odpovědi
Šidlo

  1. my tu nie sme terapeuti
  2. najprv si povedzte čo najhoršie sa môže stať, ak vyjadríte svoje city a potom sa zamyslite, či je ten najhorší scenár aj reálny – či sa vám či niekomu z doslechu vôbec stal.....
  3. ak sa vám za prejav citov vysmievali, či nadávali vám do bláznov – zmente spoločnosť…ak vás blokuje niečo iné než blbé reakcie okolia na vaše city, tak fakt radšej odborník