Rainy

Nespokojenost se jménem

Ahoj, je mi 13 a jmenuju se Petra, ale to jméno úplně nenávidím! Nesnáším když mi tak někdo říká, ale když mě osloví Peťa apod. tak to mi nevadí.. Smířím se někdy se svým jménem? Bude se mi líbit?

Nejlepší odpověď
iceT

Byla jsem celý život zvyklá na to že mi říkali Jarko,Jarčo,Ja­runo,Jaruško,a na střední mi začali všichni říkat Jarmilo.Taky jsem si zvykla,jen mi občas vadím,když se mi řekne Jarmilko,to je jak kdybych byla cvička.
Pokud ti to vadí,tak učitelů a dospělých se tím smiř,pokud ti takové oslovení vadí od spolužáků,tak je taktně upozorni,že ti to vadí a pokud se budeš seznamovat s novými lidmi,tak se představ tak,jak se ti líbí oslovení(Pet'a)na to si každý hned zvykne a hlavně si to zapamatuje.

Další odpovědi
NikkiHeat

Blázínku, Petra je nádherné jméno…

Nuk nuk

To je normální :) Znám opravdu jen málo lidí, kteří byli se svým jménem spokojeni odjakživa. Zvlášť v pubertě se to obvykle vyhrotí. Ale drtivá většina z nás se se svým jménem nakonec smíří. Možná se ti nebude vyloženě líbit, ale zvykneš si :)

Emefej

Petro buď v klidu, mohla jsi dopadnout daleko hůř, např. moje dcera měla na gymplu spolužačku Rybanu.

Quimby

Těžko říct, pokud si s někým v kontaktu déle, tak mu řekni ať ti tak neříká, určitě to pochopí.

Kelt

Asi ti musím připomenout anekdotu, kdy se ptají děti indiánského náčelníka, proč se jeho sestra jmenuje _ Ranní červánek. Byla počata za ranních červánků. Druhá je Zapadající slunce – byla počata za západu slunce. A pak se ten náčelník obrátí na syna a zeptá se: A máš ještě nějakou otázku, Prasklá gumo?
Ke tvému jménu – najdi si původ jména. Petr – jeden z apoštolů, znamená to skála.
Petra je město někde v Asii, a jiné. A nemělo by Ti vadit, jak ti říkají, ale hlavní je, jací Ti lidé jsou, kteří tě oslovují. Máš pěkné jméno, možná, ještě nejsi vyspělá na to, aby Ti někdo říkal Petro a cítíš se být Péťa , Peťulinka. Za pár let Ti to bude vadit a budeš chtít, aby Tě nazývali Petra.

bolak

tak na to nereaguj…

příklad..
učitel: „petro, přečti nám tohle“
(petra kouká po třídě nahoru, doleva)
učitel: „petro!!! čti“
(petra si ho nevšímá a dělá jako by to neslyšela)
(učitel přijde až k petře)
učitel „petro, vnímáš?!!!!“
petra: „cooooo? to jako já?…:-o (udiveně) promiňte, ale takhle mi nikdo neříká, já na to jméno neslyším…“

A tohle když uděláš třikrát za hodinu, tak mu to nakonec dojde a začne ti říkat tak, abys ho neignorovala. On by tím jinak přišel o respekt, a to učitelé móc neradi.

Rainy

bolak: No, je to fajn nápad, ale myslím, že za to bych vyfasovala akorát tak nějakou poznámku, za to že jsem mimo, drzá apod.. :D Pak by mě ještě seřvali za to, že se tak jmenuju, že je to moje jméno a že prostě se s tím musím smířit a že zdržuju hodinu… S těma učitelama to není tak hrozný, nejvíc mě to vadí když mě tak nazvou moji vrstevníci..
Kelt: Ano, asi máš pravdu.. Petra mi přijde takové dospělácké jméno.. No, uvidíme za pár let:)
Emefej: Znám i horší případ.. Jak byli jedni rodiče šťastní, že konečně mají syna, protože se jim to nedařilo, tak ze samé radosti ho pojmenovali Zvoneček.. Tehdy to bylo trochu jinak, takže mu povolili se přejmenovat na Zvonislav..

Rainy

Tak teda také děkuju NikkiHeat:) Samozřejmě i ostatním:)

Rainy

Děkuju Nuk nuk:)

petra15

A proc to jméno nenávidís? A jaké bys chtela?

Rainy

Já nevím.. Nikdo mi tak asi do třetí třídy neříkal, pak jsem přešla do jiné školy a tam mi tak začali říkat učitelé, ostatní lidi.. Nelíbí se mi tak to R, příjde mi to jméno díky tomu tvrdší.. Já jinak vážně netuším..