Nemohu získat od manžela čestné prohlášení, že neuplatňuje slevu na dani na děti.

Kam se obrátit, aby mi toto potvrzení vystavili. Moje účtárna toto potvrzení vyžaduje, ale manžel nekomunikuje i když si slevu na dani neuplatňuje. Mohu se obrátit např. na finanční úřad?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak jestli tomu dobře rozumím, tak s manželem nežijete. V tom případě by mělo stačit čestné prohlášení, kde napíšete, že slevu uplatňujete vy, jelikož s vámi muž nežije ve společné domácnosti, předpokládám, že děti jsou s vámi ve společné domácnosti. Každopádně pokud toto ani nebude vaší účetní stačit, tak jí řekněte, že si uděláte daňové přiznání sama. Vyžádejte si od ní veškeré potřebné dokumenty a daňové přiznání podejte sama.

Zde máte potřebné formuláře

http://www.me­sec.cz/dane/dan-z-prijmu/pruvod­ce/danove-formulare/

Další odpovědi
Hykam

Mám stejný problém s manželkou, účetní mi řekla, že se to do účetnictví poznamená a berňák si to zjistí sám.