kajicek94

Nemáte k dispozici kupní smlouvu společnosti Auto ESA?

Zdravím,
chtěl bych zítra navštívit dva autobazary a to AAA Auto a Auto ESA za účelem projede mého vozu. Áčka mi sdělila, že mi vzor kupní smlouvy pošlou zítra ráno. V ESA odmítli s tím, aby se prý jejich verze nedostala ke konkurenci (jako kdyby ji někdo další z jejich zákazníků nemohl Áčkám předat). Na Googlu jsem dohledal nějakou verzi z roku 2016 – upřímně, ale i kdybych dohledal něco novějšího z např. června 2021, tak tomu nedávám velkou pravděpodobnost, že bude zrovna aktuální.

Proto se ptám Vás, zda nemáte někdo z poslední doby k dispozici Vaši kupní smlouvu (samozřejmě cenzurovanou/re­digovanou), kdy jste prodávali auto u ESA, prosím?
Mimo to, tak nemáte nějaké rady, jak při prodeji vozidla postupovat, abyste tam nestrávili celý den a dostali od kupujícího rozumnou částku (počítejme reálnou částku za dané vozidlo = nenechat se okrást).

Předem Vám děkuji za odpověď,
kajicek94

Odpovědi
JežíšKristus

Ne.

anonym

Vážně chcete jít dobrovolně do obchodu s těmi největšími šmejdy? Nestačí vám tisíce negativních recenzí a nespokojených lidí? Od Auto ESA jsem vídal neustále soudní spory, zruinované rodiny, … Praktiky jako zamknout člověka na dvoře a řvát na něj dokud nepodepíše nesmyslnou smlouvu. Podívejte se například na roční závěrku Auto ESA za poslední dva roky. Nevím no.

https://www.au­to.cz/test-sedmi-autobazaru-jak-jsme-prodavali-ojetinu-83722

Tady například údajně vyšlo dobře AAA Auto. Ale zkrátka u obou dvou mi to přijde jako zbytečný risk. Bohužel nemůžu vyzrazovat interní tajemství, ale náhledy do pár rejstříků a nezávislých recenzních webů by vám měly udělat jasno …

kajicek94

Matesax: Děkuji za odpověď. Můj vůz chci prodat. Je mi vcelku jedno, komu jej prodám, když mne kupující neošidí a bude ke se mně chovat slušně.

Teď nevím, v jakém kontextu myslíte zamykání na dvoře anebo řvaní po lidech – pokud by někdo řval na mě a zamykal na dvoře (kdybych vůz prodával u něj), tak obratem volám PČR a podávám trestní oznámení na omezování osobní svobody.

Jestliže to myslíte z té druhé strany, že prodávající zamkne kupujícího zákazníka na dvoře a nutí jej podepsat nevýhodnou smlouvu, tak svéprávný a plnoletý člověk má stejnou možnost jako já = zavolat PČR a podat trestní oznámení.

Když prodávající anebo kupující (ve smyslu zákazníka) není pro tyto účely stavěn, tak může danou činnost přenechat na někom jiném. Nepopírám recenze, o kterých píšete, ale tak nějak nevím, co víc mám k tomu napsat. Auto ESA, jak mimo jiné vyplývá z průvodního příspěvku (dotazu) nebude jediná společnost, kde se budu poptávat, ale zamířím i k AAA Auto a když se po cestě rozmyslím, že ještě někde – tak i tam.

Když prodám vůz u jedné z mnou zmíněných firem, tak to neberu tak, že bych podporoval šmejdy. Svobodná volba je na kupujícím zákazníkovi, až si bude v autobazaru prohlížet můj (bývalý) vůz, zda si jej koupí (může si s sebou vzít svého automechanika a právníka) a když bude omezován na osobní svobodě anebo nucen k podpisu nevýhodné, tak může využít již zmíněných prostředků či se obrátit na dozorový orgán nad prodejem.