neklason

Některý lidé řeší rozdíly mezi handikapovaným a zdaravím člověkem jak vy zdraví lidé řešíte to samé?

jak vy lidé pohlížíte na hadikapovanýho člověka jaká reaxse by byla utekly byste od handikapovanýho člověka nebo byste si přisedly k němu jak byste se vy zdraví lidé zachovaly k handikapovanýmu nebo Psychicky a Duševně nemocnýmu člověku
Doplňuji:
jak byste se zachovali k handikapovanýámu člověku nebo jinak postiženýmu člověku

Odpovědi
dědapetr

přisedl bych si k němu a povídal/a bych si sním

Jednal bych sním jako z každým člověkem.Onni si to zaslouží a ne je litovat to se jim nelíbí.
Doplňuji:
U psichicky hendykepovaného je to horší,nepoznáte jak je na tom špatně.Pokud slabě je to bez problému,horší u těžké demence.

kapka

přisedl bych si k němu a povídal/a bych si sním

Koukám, že vaším handicapem je gramatika, už jen to, že odpovídám, je důkaz, že bych od handicapovaného člověka neutekla. :D :)
Ne, vážně. Kromě toho, že se v životě běžně setkávám s více či méně fyzicky postiženými lidmi, ztrávila jsem také nějaký čas (v rámci praxe) v domově pro osoby se zdravotním postižením. S těžkým fyzickým a mentálním postižením. Nedělá mi problém být s takovými lidmi, někoho je potřeba nakrmit apod., věnovat se jim, povídat si s nimi a hrát si v rámci možností. Dokonce mě pobyt tam strašně bavil a naplňoval, takovou dobrou náladu jsem vždycky měla. Ono i díky ostatním zaměstnancům tam, byla tam hrozně dobrá nálada celkově a často i sranda. Když si člověk odmyslí, že krmí nebo dává spát po obědě dospělé (třeba i 40.leté) lidi, tak je to dost podobné práci s dětmi.
A jestli je otázka míněna tak, jestli bych se bavila na ulici se zjevně vyšinutým člověkem, tak to by záleželo na okolnostech, jak by se choval. Pokud by to byl člověk, který by byl zmatený a nemohl třeba najít cestu domů, tak bych mu pomohla. Kdyby na mě někdo duševně narušený vytáhl kudlu, tak bych radši utekla, to dá rozum.
Ještě jeden příklad mě napadl. Někteří lidé jsou jen lehce mentálně postižení, dokáží se o sebe postarat, žít vcelku běžným životem. Nemám problém se s nimi bavit, ale je dobré umět dát i hranice. Já třeba znám jednu paní takovou, ona je hodná, ale lidově řečeno „cáklá“, když se s ní člověk baví, tak je ráda a neví, kdy přestat. Takže umět říct i slušně „ne“. Ona to pochopí. :)

VeRe1983

utekl bych utekla bych?

Doplňuji:
Když vidím tolik hrubek v pár větách, utíkám :).

annet

přisedl bych si k němu a povídal/a bych si sním