nejvyšší otáčky

Která technická zařízení dosahují nejvyšších otáček a jakých

Nejlepší odpověď
Lencis

Tak na tohle jsem se musela zeptat manžela 😁

Prý těžko říct, záleží na tom co máte na mysli, když mluvíte o technických zařízeních.
Taková zubní vrtačka má přes 30 tisíc ot/min. Speciální motorek do závodních modelů autíček mají až 100 tisíc ot/min… to jsou věci na které si člověk může sáhnout. V dnešní době se však v laboratořích pracuje na fluidních ložiskách které zvládají i několik milionů ot/min.

Další odpovědi
danek

u felicie jsou maximální otáčky asi 6000–7000 za minutu, ale u jiných aut nevím.