Avatar uživatele
Savier

Nejlépe se cítím, když jsem sám. Je to normální?

Jsem introvert, a i když jsem v sebelepší společnosti, stejně se vždy nejlíp cítím sám… Je to normální?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Filip84, Disraeli před 293 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Může to tak být. Neni na tom až zas nic tak zvláštního.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
paul1

Hodně záleží od věku. Postupem času se může vše změnit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Jo, je to normální. Taky to tak mám a považuji se za jednoho z mála normálních v této společnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Disraeli

Může to být normální. Co by ne? To už je tak trochu pointa introverze (a umocněná třeba u melancholického temperamentu).
Třeba si ještě nezažil skutečně lepší společnost (tj. pro tebe ideální). Společnost můžou být jen dva lidé (partner, či nejlepší přítel). Anebo skupina lidi, se kterými si skutečně sedneš – zájmově, názorově, charakterově.
Takže se dá říct, že si akorát nenašel dobrého partnera, skutečného přítele anebo příjemné lidi, se kterými si (osobně) naprosto sedneš.

To si ale většinou žádá určité faktory, právě na úrovni toho charakteru, intelektu a částečně i zájmů. Tam, kde člověk může být sám sebou, být zcela otevřený, mluvit o čemkoli a zároveň to člověka povznáší – něco mu to dává, nějak ho (pozitivně) překvapuje a ovlivňuje. A je tam rád, i když ho zpravidla společnost lidí netěší (je tam raději, než když je sám. To je TA společnost). Společnost, která imponuje. A taková existuje i pro toho největšího introverta a samotáře. Jen může být těžké takové lidi najít (už jen třeba proto, že jsou taky takoví anebo jsou vzácní). Spřízněné duše, ať už v podobě živ. partnera, nejlepšího přítele nebo úzké skupiny velmi blízkých a propojených lidí – mající krom zájmů, třeba i společné idee a životní sny/cíle.

Upravil/a: Disraeli

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Určitě, to není nemoc.

A ano, může to být introversí, ale taky nemusí. můžeš mít jenom takovou periodu v životě. Prostě to vůbec neřeš, nenechej se v životě vláčet jinými, assertivně si nastavuj mantinely a žádný problém, jako! 🤷🏽‍♀️😎

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví