meomeo

Nejkásnější přírodní památky?

Kde podle váseho názoru jsou nejkrásnější přírodní památky v čechach?
Chtěl bych někam jit tento leto. Doporučili byste me prosím kam mám jet.

Odpovědi
Ponytail

Já mám ráda třeba České Švýcarsko.

Valky

Co takhle Čertova rokle nebo Vinořský park.. ? :)

venkovan

To je nesmírně těžké odpovědět. Mají to být geologické památky, lesy, louky, vodní plochy, rašeliniště, parky, …
V přírodě má vše své kouzlo pokud ho umíme přijmout. Takže možná se podívat na stránky jednotlivých krajů, odbor zemědělství a přírody a podívat se na jejich seznam nebo na stránky agentury ochrany přírody, na stránky správ chko, na stránky regionů kam chtete jet apod.
A tak mne napadlo – myslím, že ČSOP Kněžice či tak nějak shání lidi na kosení luk – převážně to jsou chráněná území. myslím, že jsem to včera viděl v regionálních zprávách. Když ne toto ČSOP, tak jsou další, Čmelák v Jizerkách, Brontosarus v Jeseníkách, Kosenka v Bílých karpatech a mnoho a mnoho dalších. A to není jen o dívání, ale o setkání lidí a pomoci.

turistika.cz

Šumava, Krkonoše, České Švýcarsko, Moravský Kras, záleží o jaké památky máš zájem, hory, skály, květiny, jezera, atd … více než 4000 památek je na odkazu níže, přehledně na mapě

Zdroj: www.turistika­.cz/mapy/priro­da