Pokročilý

Nejde mi zapnout PC

Dobrý den,
když zapnu počítač , nenaběhne nic. Pouze je zaplý a svítí červeně kontrolka RAM.
Paměť RAM tam vloženou mám. Nevíte , v čem je problém?
Doplňuji:
Viz obrázek: http://i.nahraj.to/…
Zkoušel jsem jiný slot a nic.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tohle snad není kontrolka RAM, jak jsi na to přišel, je to tam u ní napsáno? Kontrolka RAM není rozhodně standardním vybavením PC, já osobně jsem ji ještě v životě neviděl. Na obrázku je multifunkční čtečka paměťových karet, "X v 1" - čtečka karet nemá důvod sledovat funkci RAM pamětí v PC a nemá na to ani prostředky, vnitřně je v PC připojena pomocí buď USB nebo starého rozhraní pro disketovou jednotku. Kontrolka je pravděpodobně prostě kontrolka přítomnosti napětí, tj. že je čtečka "zapnuta." To ale nic nemění na tom, že PC má poruchu, na úspěšnou diagnostiku ale dáváš málo informací. To PC je třeba vidět na vlastní oči. Takže k němu přiveď někoho, kdo tomu rozumí.
Doplňuji:
arygnoc: naopak, ta kontrolka je přímo na čtečce, takže se týká čtečky samotné, nikoliv HDD. Kontrolka HDD bývá přímo na bedně, nikoliv zprostředkovaně na čtečce paměťovek.

Další odpovědi:

Zlatý

Kontrolka nemá nic společného s RAM. Signalizuje zapnutou čtečku. Ta je napájená přes USB z pomocného zdroje 5V, který zřejmě funguje. Vytáhni napájecí konektor ze základní desky a zkratuj pin 14 u 20 pinového nebo 16 u 24 pinového s GND. Zdroj se musí rozběhnout. Jestli se rozběhne, nejspíš nebude vadný.

Zlatý

- skúsiť iný slot ram
- overiť zdroj
- overiť hdd
- overiť bios
- overiť mb

- zahodiť pc a kúpiť nové

;-Q
Doplňuji:
ad tá kontrolka:.

nezaoberal som sa domnienkou, že to je kontrolka ram, pretože to je na 99,99% blbosť.
ad cochee: nemyslím, že kontrolka má nejakú súvislosť s čítačkami kariet (ale pripúšťam, že môže).

skôr mi na tom paneli pripadá, že je to kontrolka "zaseknutého" hdd (ale prečo potom nesvieti zelená (napájanie?).
ale je možné, že to bude naopak (zelená=hdd, čerbená=napájanie).

doporučujem preskúšať zdroj, hdd.
prípadne servis alebo zvážiť kúpu nového stroja.

;-Q

PS:
skúšali ste pôvodnú ram?
akú ram tam cpete teraz?

parametry zostavy?

----
viac prípadne v diskusii.

Bronzový

Zaplať fakturu za elektřinu.

Pokročilý

Tak tohle se mě stalo taky a na konec se ukázalo, díky radám zde na odpovědi.cz, že je to odumřelým zdrojem, který je potřeba vyměnit. Já jsem měl štěstí v tom, že mě to udělal známí za 200 kč, kolik to stojí v servisu, netuším...
Jinak moje původní otázka z tehdejška: http://www.odpovedi.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.