dnb

Potřebuji pomoc s počítačem

Mám problém a nemohu zjistit čím to je. Jde o to, že mi svítí zelená kontrolka, ale počítač nelze zapnout. Zkoušel jsem ho i vypojit z proudu, ale po opětovném zapnutí opět svítí pouze zelená kontrolka a nic. Podle všeho ale počítači nic být nemůže. Nemáte s tím někdo zkušenost, poradí mi někdo co mám dělat?
Doplňuji:
Počítač mám již rozebraný a nic nepracuje, ani větráček ani HDD. Stále svítí jen zelená kontrolka vedle vypínače (Vypínač – zapínač nereaguje, ale vím že je v pořádku). Když počítač běží, tak mi svítí i červená kontrolka a ta momentálně nesvítí. Včera ráno jsem měl stený problém, ale po cca hodině jsem počítač zapnul do proudu a po zmáčknutí čudlíku se klasicky rozjel, dnes ale problém setrvává. Určitě to bude nějaká maličkost, kvůli které je zbytečné dávat komp do opravny. Zkuste si prosím vzpomenout jestli se vám to už také někdy nestalo. Jsem vám vděčný za veškeré pozitivní odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Také já občas potřebuji pomoc s počítačem. Tak zvednu telefon a zavolám si hocha který to umí. Ty nevíš ani která kontrolka co signalizuje a chceš si opravit počítač.
Zřejmě ti nejde zdroj, ale to je jen spekulace !

Další odpovědi
postcd

(nejde zapnout) to znamená nic nehučí ani větráčky? zkontrolovat že jsou zapojené všechny napájecí kabely do zásuvky, vše zapnuto, co zkusit odpojit v PC napájení k nepotřebným komponentám jako CD mechanika, sekundární disky.. pokud nic, tak co zkusit jiný zdroj. Pokud něco hučí, ale není žádný obraz ani PC nebootuje, jde signál do monitoru? Není chyba v grafické kartě, zkusit ji vyndat. ozývají se pak nějaké zvukové signály? zkontrolovat manuál k základní desce co znamenají, zkusit novou grafiku.
Výše uvedené rady zkoušet jen na vlastní riziko.

anonym

Pokud myslíš ve předu na bedně, tak to znamená, že HDD chroupe a startuje. Ta dioda se vždy rozsvítí při práci s diskem. To že jsi ho vypnul při práci může způsobit zhavarování systému a pak budeš muset opravit systém, v horším znova instalovat.

anonym

Ta „zelená kontrolka“ pravděpodobně signalizuje, že je počítač (zdroj) zapojen v el. síti, nic víc (červená, opět pravděpodobně, indikuje provoz disku – po naběhnutí spíše bliká, než trvale svítí, ne?)…

  1. zkontroluj, zda nemáš povytažené kabely napájení (zejména MB) – vypni počítač ze zásuvky a ´jdi´ po kabelech od zdroje, všechny konektory rozpoj a znovu zapoj
  2. vysuň a znovu zasuň všechny desky ze slotů
  3. kdyžuž to máš rozebrané, i vyčisti chladičeod prachu

Pokud nic z toho nepomůže, přiveď si někoho zkušenějšího a nebo dej PC do servisu.

Hamon

Zelena kontrolka? Kazdy vyrobce si dava ledky podle sveho. Kde je umistena?

cochee

S touto „anamnézou“ ti nelze zodpovědně poradit, příčinou bude nejspíše závada na mateřské desce.

kablik

ty nemáš šroubovák…?