sasanka123

Poradíte, jak vyřešit problém, který se týká nehody, u níž nebyl sepsán protokol? Nevím, jak se s poškozenou domluvit?

Záznam o dopravní nehodě – zavinil jsem ťukanec, paní pospíchala do práce tak řekla ať jedu za ní. Nabídl sem jí předtím že sepíšeme zápis o dopravní nehodě, protože škoda je pod 100 000,–. Neúspěšně. Pak sem jel za ní do práce, kde si udělala fotku mého auta zezadu (bez známky sebemenšího poškození – ani lak odřený). Jediné na čem jsme se dohodli bylo že jí dam telefon a že se mi večer ozve.. Ale jelikož nebyl sepsán záznam o dohodě ani nebyla přivolána PČR tak by hrozila pokuta za odjetí od nehody 2500–5000,– a body dolu pro oba.. Ale já od nehody neujel.. Poradíte mi jestli mám dělat jako by se nic nestalo, nebo to ještě nějak dodatečně řešit, případně jaké mi hrozí sankce? Děkuji za rady :)

--

Odpovědi
cukrar

Nevím, jakou radu chcete. Proč jste u ní v práci nesepsal záznam o dopravní nehodě. jedině snad v případě, že se nestala žádná nehoda.
„(1) Dopravní nehoda je událost v provozu na pozemních komunikacích, například havárie nebo srážka, která se stala nebo byla započata na pozemní komunikaci a při níž dojde k usmrcení nebo zranění osoby nebo ke škodě na majetku v přímé souvislosti s provozem vozidla v pohybu.“
zákon 361/2000
Nedošlo ke škodě, není havárie.
Čtu Váš dotaz na jiné poradně, a tak nevím, bylo poškozené vozidlo? Píšete, že ani škrábanec.
Vy jste oba odjeli od nehody a nesepsali zápis o nehodě, pokud se nehoda opravdu stala.