Zeus23351

Poradíte, jak mohu vyřešit, když mi nefunguje zvuk u počítače?

Nefunguje mi zvuk u počítače

Vkládejte prosím otázky, nikoliv jen informaci o nefunkčnosti zvuku u PC.

Je to celkem složité. Na ikonce zvuku mám křížek. Počítač NEZAZNAMENAL reproduktory, ačkoliv jsou připojeny a funkční. (akorát z nich jde šum). Zkoušel jsem i zapojit jiné, nic nepomohlo. Pomoc při potíží našla akorát 4 HDMI konektory (1 je od monitoru, druhý je od televize). Aby zvuk fungoval, tak ho musím pustit přes HDMI do televize, repráky to nebere.
Ve správci zařízení je napsáno u zvukového řadiče „Kód 10 – zařízení nelze spustit“. Prosím o rychlou pomoc. Děkuji.

PS: Potíže začaly po tom, co jsem vypl PC přes tlačítko Power. Jo a ještě, když chci vypnout nebo restartnout pc, musím ho zcela vypnout přes tl. Power, jelikož se zasekne obrazovka a pc se nevypne. (To je taky novinka, jako s tím zvukem). Do BIOSU jsem nijak nehrabal a zkoušel jsem i reinstal W10, taky nic.

Specifikace: Základovka: MSI B360
Graf. karta: Asus GeForce GTX 1060 (6GB)
RAM: 16GB

PS2: přikládám obr.

Odpovědi
ivzez

Já to asi budu řešit stažením aktuální verze ISO
a provedu čistou instalaci.

Dochy

zkus nějaké liveCD, třeba Knoppix, jestli tam bude vše fungovat. Ale obávám se, že je MB načatej…

cochee

Řekl bych, že ta zvukovka udělala pápá. A je docela možné, že až se problém se zvukovkou vyřeší, tak se i PC začne zase korektně vypínat, ale to je jen věštba 🙂 Od zvukovky odinstaluj ovladače (v systému jsou pořád nainstalovány, přestože hardwarově zvukovka nejede). Pak se podívej na základku, jaké tam máš volné sloty (pravděpodobně krátké PCI-E) a zvukovku si kup novou, do tohoto slotu, samozřejmě s následnou instalací ovladačů. Je možné, že Windouzy budou při startu vnucovat zpátky nainstalaci ovladačů k té staré zvukovce, v tom případě ji vyhledej ve Správci zařízení a zakaž ji.

Zeus23351

PS3: DxDiag mi u zvuku zobrazil toto: „Nebyla nalezena žádná zvuková karta. Pokud je v počítači zvuková karta nainstalována, nainstalujte ovladač zvuku dodaný výrobcem hardwaru.“ Zvuková karta je v základovce MSI B360