123abc

Proč nefunguje zvuk po zapnutí PC, když repráky ,,syčí,,?

Poprosila bych o radu. Ještě včera vše fungovalo, dnes jsem zapnula PC a zvuk nefunguje. Přitom slyším repráky že ,,syčí,, … Zkouška zvuku také nešla, nic jsem neslyšela. Mám HiFi věž. Čím to může být? Na správci zařízení mám vykříčíky u „DALŠÍ ZAŘÍZENÍ“

Odpovědi
Kepler

Asi máš nějak přerušené spojení mezi PC a zesilovačem „hifi- věže“ Pokud se syčení ozývá, jednak je to známkou funkčnosti zesilovače, jednak, že to není hi-fi, ale laciný krám.

cochee

Obávám se, že půjde o poruchu zvukového subsystému, usuzuji z těch vykřičníků. Zařízení tam je a obsazuje zdroje (přerušení, paměť atd.), ale neumí se „ohlásit“. Lze zkusit znovuinstalovat ovladače, ale obávám se, že je „hotovo“. Pak bude třeba v BIOSu počítače deaktivovat zvukový subsystém a sehnat a nainstalovat diskrétní zvukovou kartu.