opel mv6

nechce namne přepsat auto uz sem mu dal peníze

mám problém vyměnil sem me auto za jine a doplatil sem majiteli 9000 kč sim že ja naneho auto přepíšu a on totéž na 2 den semu pokazila spojka a chtel doplatit 2000. řekl sem že ne a zaslal od mého auta velký tp uz nic neposlal a vyhrožuje že dá auto zlikvdovat když mu to nedám. smlouvu nemáme co dělat

Nejlepší odpověď
jpau

No jsi vůl že nemáš smlouvu, při prodeji auta se můžeš setkat s dost nesolidními lidmi (vlastní zkušenost), ve smlouvě lze tomuto problému předjít formulkou, že vozidlo je ve stavu odpovídajícímu stáří a najetým km. Ale k věci.

Znáš faktický stav věci? Spojka jako taková se ze dne na den neposere takže byl nějaký problém předtím? Pokud ano, je nejjednodušší to doplatit a hned vzít smlouvu (jak již psala Deli tak ji potřebuješ pro přihlášení).

Pokud bylo vše předtím ok, tak je možné že odešla nějaká věc kolem spojky (např. lanko, co ale nestojí 2000,–) nebo druhý kupec blafuje a chce z Tebe tahat prachy (takže pokud mu ty peníze dáš tak je možné, že za chvíli bude chtít další a pak další…). Osobně bych, pokud stav neznám a při prodeji bylo vše ok, zašel za tím člověkem ať mi to ukáže a s ohledem na to se dohodl. V případě že na to nepřistoupí tak to smrdí a pohroz TO.

Další odpovědi
Deli

Nezbývá, než se pokusit s ním domluvit po dobrém.
Ta spojka se mu pokazila na tom autě, co bylo předtím tvoje? To v podstatě má nárok na reklamaci toho vozu… měl by jsi to doplatit.
Základní chyba, že smlouva nebyla sepsána!
Doplňuji:
P.S: Smlouvu po vás obou budou chtít i na dopr.inspektorátu, až půjdete vozy přehlašovat!

I_hate

Nafackuj si.

cukrar

smlouvu máte ústní. Jistě máte několik svědků.
I když v textu si musím domýšlet jak to asi je…