pizlicka

Nechají mě vodarny zaplatit zaplombování?? Kolik to bude stát?

plomba za vodoměrem upadla při montáži rozvodu vody. Z vodáren to mají přijít zaplombovat. Budou to chtit po mě zaplatit?? A jestli ano, kolik prosím vás? Moc děkuji. VODA BYLA CELOU DOBU ZASTAVENA, NEČERPALO SE, PROTOŽE ANI NEBYLY NATAŽENÉ TRUBKY, DŮM JE V REKONSTRUKCI­.LAMALAM, ZLATO, BOŽE NEDĚS MĚĚĚ ☹

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud se nedělalo nic nekalého s vodoměrem, tak snad nic a kdyby ano, tak za mírný poplatek.

Dej potom vědět. Samého mne to zajímá.

Další odpovědi
Lamalam

Oni to jenom nezaplombují, podle zákona musí takový vodoměr na úřední kalibraci. Nám se to stalo. Pokuta za utrženou plombu 5000, demontáž a kalibrace vodoměru 1800, zpětná montáž a nová plomba 1500.

gecco

Jestliže jsi to ihned nahlásila ( a instalatér to potvrdí), nic se neděje…
Maximálně zaplatis výjezd technika.
😉

pizlicka

Barbakane,dobry­y,nemusela jsem platit nic,pán videl,ze je voda zastavena,ze delame nove rozvody vody,rekl,ze zaois delat nebude,dal blombu,a napsal do zapisu,vymena těsněni 🙂

anonym

Tak to je dobrý. Někdy tady bývají hororové odpovědi, až mráz …

gecco

Lamalam – fakt?
Mne to stalo půllitr slivky technikovi, který to preplomboval…
Pravda, před 20 lety…
😉

Lamalam

Nám se to stalo při rekonstrukci baráku někdy 2011 nebo 2012. Dali nám na výběr: buď zaplatit ty částky, které jsem napsala výše nebo zaplatit spotřebu za období od poslední kontroly vodoměru až do doby nahlášení urvané plomby a to ve výši maximálního jmenovitého průtoku vodoměru. Bohužel obě sankce jsme podepsali v obchodních podmínkách (pochopitelně jsme je před tím nečetli). Pán byl dikuzi přístupný, ale bohužel, podle jejich metrologického řádu se odplombovaný vodoměr nesmí dále používat, kalibrace je nutná, plomby fasuje podle čísel a nemohl to prý nijak jinak vyřešit.

pizlicka

voda se nepoustela vůbec,ale na zkousku,kdyz tam pan vodu delal,se na chviličku pustila.ale jinak nee.tam nejsou ani odpady

pizlicka

ŽEE SEM SE PTALA.BŮŮŮ