Malvína

Navštívil někdo z vás Janské Lázně? Nachází se tam něco zajímavého, co stojí za návštěvu?

Pohrávám si s myšlenkou, že bychom tam na dva tři dny jeli, ale co jsem projela webové stránky a další odkazy, přijde mi to takové prázdné, jako by se stačilo podívat na kolonádu a jet zpátky. Buď, anebo jsem na nic pořádného nepřišla. Jasně, je to malé městečko, nemohu srovnat například s Vary, ale přeci jen nějaký turista objeví něco, o čem se nikde nezmiňují.
Nebo naopak někdo doporučí i dobrou restauraci, lázeňský dům či jiné služby.
Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Je to dobré východisko pro nenáročnou turistiku. Hezký je přechod z Pece do Janských Lázní nebo naopak. V Peci je možné najít lokace z filmu Holka na zabití, na Černé hoře je vyhlídková věž u rašeliniště a rozhledna z podpěry bývalé kabinové lanovky. Příjemná je také cesta do Svobody javorovou alejí. Pro kačery je tam přes dvacet možných úlovků.

Další odpovědi
quentos

Navštívil, ale už je to skoro 25 let…
Do 16. 3. se tam prý letos každou středu koná noční prohlídka Stezky korunami stromů: https://www.ku­dyznudy.cz/kam-pojedete/krkonose-a-podkrkonosi/krko­nose-a-podkrkonosi/janske-lazne

Pepa25

Samotné Janské Lázně jsou moc hezké pidiměstěčko, kde kromě lázní s velmi pěknou kolonádou, několika cukrárnami a lanovkou na Černou horu je jen stezka korunami stromů. Ale je to tam moc pěkné. Samotní lázenští hosté se po určité době trochu nudí, ale je to dobré východisko pro cesty všemi směry.

Rocker

Občas tam jezdím na výlet,můžeš třeba vyjet lanovkou na Černou horu a sejít do Pece,navštívit Stezku v korunách stromů,nedaleko je lesní Hrádek Aichelburg…