Nárok na byt

Dobrý den,máme s manželem družstevní byt,jsme v rozvodovém řízení,chtěla bych se zeptat jestli,když jsem se odstěhovala k rodičům,se můžu odhlásit z toho bytu aniž stratím na něj právní nárok.Děkuji Helgertová

Odpovědi
standa

Pokud budete řádně plnit ´povinnosti´ vyplývající z vašeho členství v družstvu, pak nemusíte mít žádný strach.

V praxi se zmiňované ´povinnosti´ zúžují na řádné placení předepsaných plateb, na čemž se ale musíte dohodnout s manželem.