tomfzr

Poradíte, jak napojít dvoje kamna na stejný komín?

Zdravím vás.prosím o radu. bydlím v činžáku a topím krbovkama,nademnou bydlí soused a taky by rád začal topit v krbu.je možné zapojit do stejného zděného komínu dvoje kamna??i když vím že v minulosti se tu takto topilo v každém bytě.komín má průměr 30 cm,je zděný a perfektním stavu,topím krbovkama 5–7kw,on má ty samé.průměr roury od kamen 15cm .děkuji za odpověd .

Původní neotázka
napojení dvou kamen na stejný komín-prosím o radu

Odpovědi
mosoj

Ano. Jediné omezení je , že nesmí být sopouchy proti sobě, ale to v tomto případě nehrozí.

Kryšpín

Musí tam být určitá vzdálenost dle normy ČSN 73 4201:2010 a pravděpodobně pokud soused bude topit budete mít menší tah a trochu kouřivo