Pokročilý

Nákup na E-bay.com k aktuálnímu roku - poštovné / clo ?

Zdravím, mám v košíku na e-bay hozeno pár věcí (6) od jednoho prodejce z Číny, cena nepřesáhla 15 dolarů a košík neobsahuje žádné šperky ani oblečení, pouze věci typu plyšák. DPH ani CLO se neplatí, pokud je tam napsáno Free shipping worldwide (kdyžtak mě opravte) a je to zároveň do 22 euro, že? A takové ty české firmy na převoz zboží z ebaye slouží jen k tomu aby převezli věci z ebaye na které by se to clo normálně stahovalo? Můžu si sám objednat tyto předměty co mám v košíku aniž bych platil něco navíc? Jde o prodejce a zároveň o tuto věc http://www.ebay.com/… a 5 dalších od toho prodejce z Hong Kongu. Děkuji. PS Ano vím že je tu hodně témat, ale některé jsou třeba 1300 dní staré a leccos se změnilo (tehdy se řešilo to že ebay NEPOSÍLÁ do ČR.)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Free shipping znamená, že neplatíš poštovné, s DPH ani clem to nemá nic společného.
Objednat si to můžeš, nic navíc (pravděpodobně) platit nebudeš.

Další odpovědi:

Stříbrný

Doplním gecco: DPH se vyměřuje na zásilky, přicházející z prostoru mimo EU a je to notoricky známých 21% ceny, samozřejmě existují výjimky. Je to celkem obsáhlá problematika. Clo se platí podle druhu zboží, podle celních sazebníků, pomerně srozumitelně je to vysvětleno ve zdroji.

Zdroj: http://www.celnisprava.cz/cz/c lo/informace-pro-fyzicke-osoby /Stranky/jake-bude-clo-pri-dov ozu-zbozi.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.