Pokročilý

Nakolik flexibilní je výroba registračních značek?

Bylo by v případě registračních značek možné souběžně vyrábět i ty na přání ve stejném provozu? Tak, že by ty na přání měly jiný font, který by vyhovoval nezaměnitelnosti písmen a tedy by pro motoristu z tohoto důvodu neplynula určitá omezení? Chápu, že by se to muselo ošetřit dalším zákonem, jenže to jsou značky užitkových vozidel, diplomatů a cizinců také. Ne, že by šlo zrovna o font, ale barvu. Změna tam prostě je.

EDIT: Ne, takto jsem dotaz nemínil. Nejde o vyrábění jednoho konkrétního kusu. Jde o výrobu série jako takové. Aby se v daném podniku vyráběly současně i značky na přání vyhotovené v jiném fontu, aby se stát nemohl vymlouvat na zaměnitelnost písmen a házet takhle motoristům klacky pod nohy. Zářným příkladem takového fontu je ten německý, tzv. FE-Schrift.

Odpovědi:

Zlatý

Do třech týdnů od vyřízení žádosti by značka měla být hotová.

Stříbrný

Ty značky se určitě dělají na stejném místě, jako značky sériové, ale série to prostě není a nebude. Teď se nasytí poptávka od lidí, kteří o tom sto roků sní a následovně se bude jednat o jednotky kusů měsíčně v celém státě. Vymyslel jsi to sice hezky, ale změnu zákona kvůli tobě nikdo iniciovat nebude.

Diskuze k otázce

Pokročilý

VeRe1983

Ono to není kvůli mě, chraň pánbůh. Já bych si značku na přání ve státě plném závistivců v životě nekoupil, to je o orvané stěrače nebo lak objetý klíček. Ale z principu mi výmluvy státu, že nemůže určitá písmena protože...přijdou prostě albistické a hloupé. Ať se prostě zařídí, aby to udělat šlo. Jednou je to na přání, tak na přání himbajs. To je jako s tou Holzmannovou scénkou o restauraci, kdy je na výběr řízek. Státu ale vždy přijde nějak pohodlnější nedělat nic, no.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 574
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.