Avatar uživatele
VeRe1983

Nakolik flexibilní je výroba registračních značek?

Bylo by v případě registračních značek možné souběžně vyrábět i ty na přání ve stejném provozu? Tak, že by ty na přání měly jiný font, který by vyhovoval nezaměnitelnosti písmen a tedy by pro motoristu z tohoto důvodu neplynula určitá omezení? Chápu, že by se to muselo ošetřit dalším zákonem, jenže to jsou značky užitkových vozidel, diplomatů a cizinců také. Ne, že by šlo zrovna o font, ale barvu. Změna tam prostě je.

EDIT: Ne, takto jsem dotaz nemínil. Nejde o vyrábění jednoho konkrétního kusu. Jde o výrobu série jako takové. Aby se v daném podniku vyráběly současně i značky na přání vyhotovené v jiném fontu, aby se stát nemohl vymlouvat na zaměnitelnost písmen a házet takhle motoristům klacky pod nohy. Zářným příkladem takového fontu je ten německý, tzv. FE-Schrift.

Zajímavá 0 před 2996 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Do třech týdnů od vyřízení žádosti by značka měla být hotová.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Ty značky se určitě dělají na stejném místě, jako značky sériové, ale série to prostě není a nebude. Teď se nasytí poptávka od lidí, kteří o tom sto roků sní a následovně se bude jednat o jednotky kusů měsíčně v celém státě. Vymyslel jsi to sice hezky, ale změnu zákona kvůli tobě nikdo iniciovat nebude.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
VeRe1983

Ono to není kvůli mě, chraň pánbůh. Já bych si značku na přání ve státě plném závistivců v životě nekoupil, to je o orvané stěrače nebo lak objetý klíček. Ale z principu mi výmluvy státu, že nemůže určitá písmena protože…přijdou prostě albistické a hloupé. Ať se prostě zařídí, aby to udělat šlo. Jednou je to na přání, tak na přání himbajs. To je jako s tou Holzmannovou scénkou o restauraci, kdy je na výběr řízek. Státu ale vždy přijde nějak pohodlnější nedělat nic, no.

před 2996 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek