VeRe1983

Nakolik flexibilní je výroba registračních značek?

Bylo by v případě registračních značek možné souběžně vyrábět i ty na přání ve stejném provozu? Tak, že by ty na přání měly jiný font, který by vyhovoval nezaměnitelnosti písmen a tedy by pro motoristu z tohoto důvodu neplynula určitá omezení? Chápu, že by se to muselo ošetřit dalším zákonem, jenže to jsou značky užitkových vozidel, diplomatů a cizinců také. Ne, že by šlo zrovna o font, ale barvu. Změna tam prostě je.

EDIT: Ne, takto jsem dotaz nemínil. Nejde o vyrábění jednoho konkrétního kusu. Jde o výrobu série jako takové. Aby se v daném podniku vyráběly současně i značky na přání vyhotovené v jiném fontu, aby se stát nemohl vymlouvat na zaměnitelnost písmen a házet takhle motoristům klacky pod nohy. Zářným příkladem takového fontu je ten německý, tzv. FE-Schrift.

Odpovědi
Drap

Do třech týdnů od vyřízení žádosti by značka měla být hotová.

cochee

Ty značky se určitě dělají na stejném místě, jako značky sériové, ale série to prostě není a nebude. Teď se nasytí poptávka od lidí, kteří o tom sto roků sní a následovně se bude jednat o jednotky kusů měsíčně v celém státě. Vymyslel jsi to sice hezky, ale změnu zákona kvůli tobě nikdo iniciovat nebude.

VeRe1983

Ono to není kvůli mě, chraň pánbůh. Já bych si značku na přání ve státě plném závistivců v životě nekoupil, to je o orvané stěrače nebo lak objetý klíček. Ale z principu mi výmluvy státu, že nemůže určitá písmena protože…přijdou prostě albistické a hloupé. Ať se prostě zařídí, aby to udělat šlo. Jednou je to na přání, tak na přání himbajs. To je jako s tou Holzmannovou scénkou o restauraci, kdy je na výběr řízek. Státu ale vždy přijde nějak pohodlnější nedělat nic, no.