Avatar uživatele
karlicek123

Je možný pronájem bytu napsat na jinou osobu, než která platí?

Dobrý den,
potřeboval bych něco vědět. Můj syn s přítelkyni se chcou stěhovat do nájmu, ale bohužel nemají jak dokázat přijmy za posledních 3 měsíce, protože do práce chodít teprve měsíc. Šlo by udělat, že ten nájem by šel na moje jméno, ale platili by to oni? Já byt mám a jsem ženatý, takže bych tam nebydlel vůbec. A později by se to třeba přepsalo na syna. Myslíte, že by to tak šlo nebo to tak vůbec nejde? Díky moc za odpovědi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Nerbes před 967 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Jestli pronajímatel trvá na doložení příjmu a nájemníci ho doložit nemohou, tak se musíte s pronajímatelem dohodnout jinak. Třeba zaplacením kauce nebo smlouvou o ručení. Obecně žádné pravidlo neexistuje. Uzavírání nájemní smlouvy na někoho jiného mi připadá neseriózní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Je logické, že prenajímateľ sa chce poistiť pre prípad omeškania platby nájomného. Je bežná kaucia na 2–3 mesačné nájomné, v zmysle zmluvy o nájme, z ktorej sa v prípade potreby zaplatí dočasná strata platbyschopnosti nájomcu. Prenajímateľa nemusí zaujímať zdroj, z ktorého sa platí nájomné. Ak budete platiť v danom termíne vy za svojho syna (nájomcu) a prenajímateľ dostane nájomné tak, ako je uvedené v dohode o nájme, je to v poriadku.
Doporučujem vám so synom spraviť písomnú dohodu o splácaní nájomného s uvedením výšky nájmu a ostatných podmienok vášho zmluvného vzťahu. Rodina je rodina, dôvera je krásna, ale nikdy dopredu nehovorte „nikdy“. Budúcnosť v dnešných časoch je neistá.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Nerozumím otázce: Pronajímatel chce okázat přijmy za posledních 3 měsíce?

Avatar uživatele
karlicek123

ano, chce.

Nový příspěvek