Avatar uživatele
wendyX

Najde se zde nějaký gurmán, který ochutnal asijskou polévku z vlaštovčích hnízd? ⇩

Pokud pominu prý značně vysokou cenu za tuto specialitu- opravdu by mne zajímalo, jakou má chuť a zda je to skutečně tak výjimečný ‚zážitek‘… 🙂

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, Drap, gecco před 2616 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Protože jsem něco jako gurmán, tak takový hnus bych teda do huby nevzal. Ano, ptačí plivance dělají z polévky z vlaštovčích hnízd jedno z nejdražších jídel na světě. Je to poměrně nový čínský vynález a přičítají se jí neuvěřitelné vlastnosti. Existuje dostatek bohatých a přiblblých jedinců, kteří jsou ochotni si to koupit a dokonce i sníst.
http://www.li­dovky.cz/cinska-delikatesa-polevka-z-vlastovcich-hnizd-s-ptacimi-slinami-pw9-/dobra-chut.aspx?c=A160626­_095949_dobra-chut_ELE

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, už před mnoha léty. Nejhorší bylo, vzít první sousto, když jsem věděl co to je. Potom už to bylo dobré a chutnalo to. Těžko přirovnatelná chuť a vůbec to nebylo špatné.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Bohužel – tuto tradiční čínskou (asijskou) polévku jsem ještě neměl tu možnost ochutnat – jinak určitě neodolal, su zvědavej…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
gecco

Keplere – „nový čínský vynález“?
😉
Nový – minimálně pár set let, hledej polévku z hnízd salangy…
😉

před 2616 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Tak to je asi něco jiného, přečti si odkaz.

před 2616 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Úplně nová zřejmě není, spíše nově objevená, prezentovaná jako nový hit.

před 2616 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

To je problém ´ prezentátora´…
😉

před 2616 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

A taky můj, poprvé jsem si to nepřečetl do konce ☹

před 2616 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek