wendyX

Najde se zde nějaký gurmán, který ochutnal asijskou polévku z vlaštovčích hnízd? ⇩

Pokud pominu prý značně vysokou cenu za tuto specialitu- opravdu by mne zajímalo, jakou má chuť a zda je to skutečně tak výjimečný ‚zážitek‘… 🙂

Nejlepší odpověď
Kepler

Protože jsem něco jako gurmán, tak takový hnus bych teda do huby nevzal. Ano, ptačí plivance dělají z polévky z vlaštovčích hnízd jedno z nejdražších jídel na světě. Je to poměrně nový čínský vynález a přičítají se jí neuvěřitelné vlastnosti. Existuje dostatek bohatých a přiblblých jedinců, kteří jsou ochotni si to koupit a dokonce i sníst.
http://www.li­dovky.cz/cinska-delikatesa-polevka-z-vlastovcich-hnizd-s-ptacimi-slinami-pw9-/dobra-chut.aspx?c=A160626­_095949_dobra-chut_ELE

Další odpovědi
Drap

Ano, už před mnoha léty. Nejhorší bylo, vzít první sousto, když jsem věděl co to je. Potom už to bylo dobré a chutnalo to. Těžko přirovnatelná chuť a vůbec to nebylo špatné.

gecco

Bohužel – tuto tradiční čínskou (asijskou) polévku jsem ještě neměl tu možnost ochutnat – jinak určitě neodolal, su zvědavej…
😉

gecco

Keplere – „nový čínský vynález“?
😉
Nový – minimálně pár set let, hledej polévku z hnízd salangy…
😉

Kepler

Tak to je asi něco jiného, přečti si odkaz.

Kepler

Úplně nová zřejmě není, spíše nově objevená, prezentovaná jako nový hit.

gecco

To je problém ´ prezentátora´…
😉

Kepler

A taky můj, poprvé jsem si to nepřečetl do konce ☹