JiříH

Nahrávání mikrofonem do programu

Dobrý den, potřebuji mikrofonem nahrávat do programu Adobe Audition, dříve to šlo ale po reinstalaci OS je zvuk nahráván šíleně potichu. V reproduktorech lze slyšet jak někdo mluví (jen při hodně velkém zesílení).
Realtek ALC269, ovladače aktuální (ručně z realtek.cz), mikrofon SHURE přes 6,3 na 3,5 mm zapojen zdířkou do ntb (zde je přechod mono → stereo ale to by podle známého nemělo až tak vadit, maximálně se může projevit šum ale ten nikdy nebyl), při nahrávání obvykle kvalita CD 16 bitů zesílení 36dB, mikrofon z ntb zakázán (aby se to nehádalo). Ve stolním PC vše jede (ale ten není můj a rád bych to dělal zde pokud možno, navíc na stolním to vyhazuje hlášky „nepodporovaný formát“ apod i když na ntb to prográmek vezme – stejné programy).
Prosím o radu, i když byl OS přeinstalován (a vyměněn HDD) tak jediný vliv byly ovladače, které jsou aktuální.. rozbitá zdířka?

Děkuji za pomoc

Odpovědi
frkotou

Je mikrofon dobře nastaven, není někde v pc ve směšovači zeslaben?

JiříH

Není, nikde žádné zeslabní o kterém bych věděl – panely zvuk ani centrum realtek