Máte tip na náhražku kávy, která umožňuje být ve střehu a nemít z toho odpudivé zuby?

Řekněme že mám dost nevyrovnaný až špatný spánkový režim a moje denní funkce vyžaduje nakopnutí. Kávu jsem ale musel velmi omezit kvůli negativnímu vlivu na své zuby. Tak hledám způsob užívání kofeinu s minimem cukru, aniž by se mi po něm vytvářely skvrny na zubech a slábla sklovina. Prosím doporučte mi něco. A nestojím o žádné speed8 a tablety. :)

Odpovědi:

Bronzový

Zkus práškový zelený čaj matcha. V tomhle případě bohužel vynecháme tradiční přípravu s veškerým nádobíčkem, lze ho totiž přidávat do všeho možnýho, pokud potřebuješ nakopnout, zarovnaná lžička po ránu by podle mě stačila - do jogurtu, koktejlu... Na mě to teda asi nepůsobí, ale na mě z těchhle věcí nezabere asi nic a kafe mi nechutná :)
Anebo - kup si náhražku kávy jako třeba amarantovou nebo žaludovou a účinky si zkus navodit jako placebo :P

Stříbrný

A jak jsi přišel na to, že ti ty problémy způsobila právě káva a cukr? No, je to to nejhorší pro spánkový režim, ten si musíš vytvořit sám. Takže večer mátový čaj a ráno žádné kafe. Jinak silný zelený čaj taky nakopne - dokonce líp, obsahuje tein, což je jiný název kofeinu.

Pokročilý

Pokud ne čaje a tabletky, tak jedině energeťáky, jinak to nevidím.

Zlatý

Kromě kávy existují tzv. kávoviny, lidově řečeno "falešné" kafe, vyráběné např. z cikorky. Tradiční značka takové "kávoviny" je u nás Caro.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 842
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.