Reezo

Nahlíží se na vozíčkáře jako na chodce nebo se bere jako něco jiného? Přeci jenom definice chodce

je, že se musí pohybovat pomocí vlastních nohou.

http://praha.id­nes.cz/auto-nedalo-v-holesovicich-prednost-vozickari-a-doslo-ke-stretu-p8d-/praha-zpravy.aspx?c=A140206­_113113_praha-zpravy_bur
Doplňuji:
Když se podíváte na odkaz a pustíte si video, myslíte si, že je to zavinění řidičky nebo vozíčkáře?

přeci jenom jí naboural do zadního nárazníku.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Quimby

Ano

Doplňuji:
za chodce považována i „osoba, která tlačí nebo táhne sáňky, dětský kočárek, vozík pro invalidy nebo ruční vozík o celkové šířce nepřevyšující 600 mm, pohybuje se na lyžích nebo kolečkových bruslích anebo pomocí ručního nebo motorového vozíku pro invalidy, vede jízdní kolo, motocykl o objemu válců do 50 cm3, psa a podobně“
viz wiki http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cho­dec .
Jinak auta nesmějí na ohrozit ani omezit chodce, kteří přecházejí a nebo se chystají přejít. Pokud je více pruhů a jedno auto zastaví před přechodem, ostatní musí také ikdyž nikoho nevidí přecházet.

lukas.zmizik

Ano

Doplňuji:
samozřejmě zavinění řidičky !! tady není o čem diskutovat… „chodec“ už byl v půlce přechodu a tohle jsou typické a nebezpečné situace, kdy řidič v levém pruhu nepředvídá, místo toho, aby ho napadlo, proč asi ty auta v pravém pruhu stojí, samozřejmě má zastiněný výhled a stát tam náklaďák, tak řidič v levém nevidí nic – navíc chodec, i když je v právu, tak je naivní a bezmyšlenkovitě jde, život neživot...... ano, tohle se stává poměrně často…

brillant

Ano

Josef 2000

Ano