olaxD

Nadmořská výška je výška danneho místa od?

Do školy nemužu to najít

Nejlepší odpověď
matt

Hladiny moře.

Viz. wiki: Nadmořská výška je svislá vzdálenost (výškový rozdíl) určitého místa na zemi k hladině některého moře (obvykle nejbližšího). Udává se v metrech nad mořem (m n. m.) případně ve stopách nad hladinou moře v angloamerické měrné soustavě.

Další odpovědi
www

Od hladiny většinou nejbližšího moře, v ČR převážně od Černého m.

arygnoc

od hladiny moře (podle povodí, tedy: Dunaj – Černé moře. Labe – Severní moře).

Hlada

Místo, odkud se měří se v historii měnilo. Do roku 1955 se výška měřila od Jaderského moře v Terstu, později od Baltského moře, které je asi o půl metru výš, v současnosti se zavedením GPS se uvádí od matematicky vytvořeného šišoidu WGS 84.

Drap

Může se měřit od kteréhokoli moře, kromě moře mrtvého, protože to má hladinu vody podstatně níž, než moře ostatní.