Nabil rozsudek právní moci, když jsem se odvolal ?

Chtěl bych se zeptat jestli muj rozsudek (zákaz řízení) nabil právní moci. Odvolal jsem se a odvolací soud zatím neproběhl. Příští týden plánuju návštěvu u rodiny v cizině, a rád bych jel autem, tak se ptám jestli mám vzít letenku, nebo mohu řídit. Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nenabyl. Rozsudek nabyde právní moci dnem vyhlášení rozsudku zamítajícího či odmítajícího vaše odvolání, případně dnem uplynutí lhůty k podání odvolání proti dalšímu rozsudku soudu prvního stupně, pokud mu bude věc vrácena k dalšímu projednání.

(Jsem se do toho nějak zamotal, ale před zasedáním odvolacího soudu určitě můžete jet do ciziny autem. Samozřejmě máte-li u sebe řidičský průkaz.)

Další odpovědi:

Stříbrný

Pokud neproběhl odvolací soud, tak rozsudek soudu 1. stupně nenabyl právní moci.
Nebyl vám však vysloven zákaz řízení správním orgánem? Do rozhodnutí soudu nesmíte řídit?

Diskuze k otázce

Josef Koky

Zákaz řízení mi byl uložen soudem, přišel mi rozsudek, proti kterému jsem se odvolal. Odvolací soud ještě neproběhl.

Josef Koky

Zákaz řízení mi byl uložen soudem, přišel mi rozsudek, proti kterému jsem se odvolal. Odvolací soud ještě neproběhl.

Josef Koky

řidičák mi neodebrali, stále mám.

Stříbrný

klumprt

No tak šťastnou cestu a jeďte opatrně.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.