zdennyve

na pokojové rostlině zvané tlustice jsem objevila bělavý povlak,jde setřít ale po čase se znovu objeví!

jde o chorobu?
Doplňuji:
mám to už delší dobu a ostatní kvítka jsou vpořádku!ten povlak se stírá jako tenká vrstva vosku.Proti škůdcům preventivně stříkám!tu tlustici si tvaruji jako bonsai!

Odpovědi
pusinka50

Může jít zřejmě o svilušku, škůdce.
Jestli ti ta rostlinka stojí za to, zde máš názvy ochranných postřiků:

Zkusit můžete například Vermitec 1,8 EC k hubení svilušek a třásněnek, Biool k likvidaci savých a žravých škůdců jako jsou molice, mšice, svilušky či třásněnky nebo Omite 570 EW či 30WP, což jsou přípravky určené k ochraně rostlin proti roztočům jako jsou svilušky či vlnovník rybízový.
Ošetření rostlin ale musíte provést co nejdříve po zjištění prvních příznaků, není na co čekat. Postřik pak je většinou potřeba v intervalu přibližně 10 dnů opakovat.

http://hobby.id­nes.cz/svilus­ky-hali-pokojovky-i-prezimujici-rostliny-do-pavucin-jak-na-ne-1gl-/hobby-mazlicci.aspx?c=A120223­_144317_hobby-mazlicci_mce