Na jaké peníze mám nárok a po kom požadovat peníze ?

Zakoupila jsem přes eshop lednici. Bez použití (pouze rozdělání obalu a zpětné zadělání) jsem ji ve 14-ti denní lhůtě vrátila prodejci. Cestou ji přepravce poškodil (poškrábal a promáčkl). Nyní řeším reklamaci dopravy s přepravcem a prodejce mi nechce vrátil peníze (za lednici) dokud prý s dopravcem nebude vyřešena přeprava. Mám nárok na vrácení peněz hned nebo opravdu musím čekat na přepravce ? A jak by měla reklamace probíhat? Mám nárok na plné peníze a prodejce si vyřeší poškození s přepravcem sám nebo mám nárok na poníženou částku a zbytek mám vymáhat na přepravci? Děkuji za rady.

Odpovědi:

Stříbrný

Zásilka šla od tebe k prodejci. Tudíž smlouvu s přepravcem máš ty a ne prodejce.
Ale je to hodně špatná situace. Prodejce již nemusí a myslím si, že ani nevezme zpět poškozenou lednici.
Škoda na lednici zase není taková, aby byla nepoužitelná. Jako prodejce nebudu prodávat opravovanou věc. Ty máš právo na vrácení zboží a vrácení peněz (ty-prodejce). Prodejce vezme věc nepoškozenou. Přepravce ti nezaplatí celou cenu lednice a prodejce ti nevrátí plnou cenu, protože lednice je poškozena-opravena. Prodejce ti vlastně nemusí dát nic.
Takže ty teď musíš řešit vše s přepravcem.

Pokročilý

Myslím si, že by ti přepravce měl zaplatit vzniklou škodu. Ty jsi se rozhodla zboží vrátit v zákonné lhůtě prodejci a to bylo přepravcem znemožněno. Já bych požadoval písemné potvrzení, proč mi prodejce nevrátí kupní cenu za lednici (z důvodu poškození během přepravy). V tu chvíli bych, pokud se s přepravcem nedohodnu, tak bych se u soudu domáhal náhrady škody
Ale co si budem povídat, přepravce je na to pojištěný, takže nakonec možná budeš jednat s jeho pojišťovnou.

Řešil bych to s prodejcem i přepravcem a pohrozil právníkem. Případně by bylo dobré se rovnou obrátit na právníka, pokud to odmítají řešit. Někde jsem o tom četl zajímavý článek, myslím, že na http://www.lepsipujcka.cz/

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.