pn65

Mám právo na celou částku při reklamaci zboží z e-shopu?

Koupil jsem cyklo sedlo přes internet, je naprosto v pořádku, ale zjistil jsem, že mě nevyhovuje, jak ho lze reklamovat a musí mě obchodník vrátit celou částku?

Odpovědi
Dochy

ve 14 denní lhůtě můžeš vrátit. Nejedná se o reklamaci (ta je jen při vadě). Obchodník si tuším může strhnout nějakou částku na úpravu do původního stavu (vyčištění apod. – jen pokud je to opravdu nutné)

ivzez

Do 14 dnů lze vrátit bez udání důvodu.

Po uplynutí 14 dnů už jen reklamovat.
Ovšem skutečnost, že Vám zboží nevyhovuje,
není důvodem k reklamaci…

McArthur

Do 14 dní od koupě zboží lze vrátit bez udání důvodu. Obchodník musí vrátit celou cenu sedla včetně dopravného, které je nejnižší možné v jeho nabídce. Cenu sedla může snížit o případné náklady na uvedení do původního stavu.

Po 14 dnech lze sedlo reklamovat pro vadu a v rámci reklamačního řízení požadovat vrácení kupní ceny. Platí i při první reklamaci. Zpět už ale nezískáš dopravné. Toto lze uplatnit do 6 měsíců od koupě.

Po 6 měsících od koupě opětně jen reklamace a po třetí shodné závadě lze požadovat vrácení kupní ceny.