Michal Kole

Na co firmy potřebují kanceláře? Zaměstnanci budou pracovat z domova a problém s administrativním prostorem je vyřešen

Vzi reportáž veřejnoprávní České televize v pořadu Ekonomika na zpravodajském kanále ČT24

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/e­konomika/195744-praha-nema-dostatek-kvalitnich-kancelarskych-prostor/

Nejlepší odpověď
anonym

Michale, spíš je to smutný obraz doby. Vyrábíme toho čím dál méně, zboží včetně potravin většinou dovážíme a většina „práce“ se stěhuje do kanceláří. To není dobrý trend. Netvoříme hodnoty, jenom s nimi obchodujeme a někdy ani to ne. Někdy je to spíše kupčení.
V tomhle bych Ti dala za pravdu – kancelářská práce by se dala klidně zvládat jako práce z domova.

Další odpovědi
baghira

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že produktivita práce z domova a ve firmě je nesrovnatelná. Doma je spousta „lákadel“, které tě od práce odtahují. Zatímco ve firmě jinou možnost než práci většinou nemáš.

Mapel

Je to třeba k tomu, aby lidé mohli přijít někam pro radu. Domu bych si je moc nezval a kdyby jsi potřeboval poradit s náhradou nevyrábějící součástí a měl hledat, kde daný člověk bydlí, tak by docela nastal zmatek. Je to také kancelářská práce zpracovat požadavek, navrhnout náhradu, vytvořit objednávku, přijmout komponent a vytvořit prodejku.

venkovan

Když budeš pracovat doma, tak nenavážeš žádné techtle mechtle nemáš prakticky šanci pozvat sympatickou kolegyni na plavečák. Respektive – přes PC obtížně poznáš zda kolegyně je skutečně sympatická.