stryda

Na 1. 2. čt24,se občas objeví na obrazovce kostičky.

Příjímam digitalní příjem z televizního vysilače Ještěd.Někdy 1,2program a čt24 začne dělat na obrazovce kostičky,jiné programy to nedělají.Mám závadu v anteně.

Nejlepší odpověď
beer

U digit. příjmu vadí jak signál slabý, tak i silný, někdy ale problém vyřeší znovunastavení kanálů.
V případě neúspěchu zkus malinko pohnout s anténou-nasměrovat, v případě antény pokojové i přemístit. Zkontroluj také připojení antény (vodiče, koncovky koaxů ap.). Závadou v anténě to totiž být nemusí.
Praxe

Další odpovědi
Deli

U nás tohle dělala NOVA a PRIMA. Pomohla až výměna kabelů k anténě. Při jejich výměně z těch starých vytekla hromada vody…

mosoj

Vysílač Ještěd vysílá

Multiplex 1 – na kanále 43 ( veřejnoprávní TV
t. jest vaše 1.2. čt 24)

Multiplex 2 – na kanále 52 ( komerční stanice
Nova , Prima atd)

Multiplex 3 – na kanále 60 ( Prima Lowe, Radio proglas)

V některých zdrojích se uvádí, že se multiplex 3 nevysílá, ale to není pro řešení Vašeho problému podstatné.

Všechny multiplexy jsou vysílané stejným výkonem 50 KW. Na každý multiplex jsou třeba jiné vysílací antény, které mohou vůči vám být rozdílně nasměrovány. Každá frekvence multiplexu se trochu jinak šíří vzduchem.

Jste na hranici příjmu multiplexu 1.
Z toho důvodu vám vypadávají jen programy vysílané na multiplexu 1.
Prostě potřebujete dostat z antény silnější signál.

Nepíšete jakou máte anténu ( je třeba širokopásmová) či jestli máte zesilovač a jaký ( musí být také širokopásmový).

V každém případě potřebujete zesílit přijímaný signál. To se dá udělat změnou polohy antény a lepším nasměrováním, výkonnější anténou, zesilovačem, nebo vyměnit napáječ ( koaxiál – to ale až by nic z toho předcházejícího nepomohlo).

V případě že používate „takyanténu“ pokojovou, zkuste ji umístit jinam v místnosti.

Začal bych tím nasměrováním antény a pokud by to nepomohlo k anténě ( nebo co nejblíže antény) bych nainstaloval širokopásmový zesilovač. To by mělo stačit.
K anténě proto, aby zesilovač kryl ztráty
signálu ke kterým dochází v napáječi ( koaxiálu) a zesiloval opravdu signál který jste schopen na anténu přijmout – nikoliv již oslabený průchodem koaxiálu.

Hlada

Chtělo by to víc informací. Jak jste daleko od vysílače? Je na dohled nebo to přijímáte odrazem? Kde máte anténu a jakou? Máte u antény předzesilovač? Jak je dlouhý svod a z jakého kabelu? To všechno má vliv. Plácat do větru nemá smysl.