zjentek

Myslíte, že v Severní Korei nemají covida?

Internetu se jak známo nedá věřit, ten vznikl pro zcela jiné záměry, ale můžeme zde myslet, to jo… i když je dost možný, že se netu nedá věřit, bo myslíme… ale to zacházím… já si nemyslím, že by v SK neměli covida a taky myslím, že krutopřísné podmínky a pravidla země covidovi v působení nijak nepřekážejí.

A jak jsou na tom v SK s covidem dle vás? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

"Severokorejský režim trvá na tom, že se mu pandemie koronaviru stále vyhýbá. ‚Nemožné,‘ zní ze světa

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-svet/severni-korea-koronavirus-nakaza-pandemie-dezinformace-zdravotnictvi_20040316­57_tzr

Myslím si, že to SK tají: informace není možné ověřit. Chce ukázat, že „komunistické“ zřízení do země nákazu nepustí. . Proto zřejmě izoluje lidi, buď aby nic nevyšlo najevo, nebo opravdu nikdo není nakažený.

Těžko říct.

Další odpovědi
DoTazatel

Tak oni hlavně nevydávají žádné statistiky ani (aktuální) informace o stavu v jejich zemi.

Ale oni mají, neřekl bych přímo uzavřené hranice, ale rozhodně je nemají otevřené a nelákají ani nevitají ostatní s otevřenou náručí, aby k nim jezdili… Proto je skutečně pravděpodobné, že tam Covida nemají = nedostal se k nim.
(Globalizace se na SV tak úplně nevztahuje, rozhodně nejsou multikulturní a nepodporují turismus ani jiné přivandrovalce).

hapiky

Jestli mají nebo ne, je to jedno. Ono totiž umírání lidí je v SK běžná záležitost.
Covid i tak je třeba proti hladomoru či lágrům jen břídil.

michalds

Nemají. Říkal to Kim a ten přece nikdy nelže 😉

ten který je

Myslím si,že když mají úzké styky s Čínou, tak i přes tvrdá opatření se nákaza objevit může.

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/svet/cla­nek/v-kldr-popravili-funkcionare-sel-do-lazni-i-kdyz-byl-v-karantene-40313417

led

Pozor!
Použili ste nesprávne označenie pre Severnú Koreu.
Medzinárodná značka Severnej Korei je PW.

V PW je zverejnenie informácie o prítomnosti vírusu Covid19 zjavne prezradenie štátneho tajomstva.
19.marca napísal denník Financial Times (FT), ktorý sa odvolal na zdroje oboznámené s touto situáciou.
„Vláda má k dispozícii súpravy na testovanie na COVID-19 a vie, ako ich používať, ale ich počet je nedostatočný, a preto úrady (KĽDR) žiadajú všetky organizácie, aby im v tejto situácii pomohli,“ uviedol citovaný zdroj. Podľa FT orgány KĽDR požiadali o takúto pomoc tajne."
 https://www.cas­.sk/clanok/962559/k­rok-ktory-cakal-malokto-severna-korea-tajne-poziadala-o-pomoc-pri-testovani-na-covid-19/

V SK je v súčasnosti 485 pozitívnych vzoriek (info 12:00 5.3.2020) https://www.fa­cebook.com/pa­ges/category/Go­vernment-Organization/Mi­nisterstvo-zdravotn%C3%ADctva-Slovenskej-republiky-255404251995025/

hapiky

Michalds: On ne že nikdy nelže, on ani nikdy nechodí na záchod.(údajně).