Avatar uživatele
pizlicka

Myslíte, že si někdo za takových podmínek dům pronajme?

Ráda bych pronajímala malý rodinný domek 2plus kk.Jenže bych také ráda chránila i sebe,protože veškeré vybavení které je v domě,je nové,a dům je nově zevnitř zrekonstruován­.Myslíte,že ten,kdo potřebuje pronajmout,bude ochoten zaplatit tři nájmy dopředu s tím,že když bude pravidelně platit nájem,a bude se chtít později stěhovat,že dostane ty ři nájmy ode mě zpět,nebo lidé nejsou ochotni platit tři nájmy dopředu jako pojistku?jaké máte prosím zkušenosti?děkuji. Já Vám moc všem děkuji za povzbudivé odpovědi,já jsem totiž takový truhlík,že se cítím provinile po těch lidech chtít něco dopředu,protože vím,jak moc je to těžké,složit dopředu tři nájmy,ale nenašla jsem jinou cestu,jak chránit i samu sebe.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, Slecna 007 před 2601 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Trojnásobek nájmu jako ´kauce´ (jistota) je zcela běžná praxe…
Můžeš požadovat i šestinásobek.
Na druhou stranu – musíš nájemci z jistoty odvádět úroky – a vřele doporučuju si výši úroku definovat rovnou ve smlouvě.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Slecna 007

No, ono je to dneska úplný standard. Někdo, kdo chce nájem, prostě musí dokázat majiteli, že je solventní a bude platit.
Ze své praxe pronájmů jsem vždy, když někdo chtěl platit kauci na splátky, anebo se dohodnout, že nedá tři, ale jen jednu, byl VŽDYCKY problém. Bez výjimky.
Takže asi tak. Jistě jsou lidé, co to nechtějí dát, konec konců, proč by měli chtít, ale to není tvůj problém.
Tři nájmy rozhodně chtěj a nájemníci to jako běžnou praxi znají.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Souhlasím s výše uvedeným. Jen bych dodal, že ke standartu patří i fotodokumentace vnitřního zařízení (zvláště když je nové). To pro případ, kdyby došlo k jeho poškození nad rámec běžného opotřebení. Také by ve smlouvě měla být ošetřena případná náhrada škody. Rovněž by mělo být řešeno, co si nájemník bude hradit sám (např. opravy elektroinstalace či vodo-topo apod.)

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Pokud seženete někoho, kdo Vám dá jistotu ve výši třech nájmů, tak Vám poblahopřeji.
A přeji Vám to.
Ale jak správně píše gecco, zjistěte si, jak je to s úrokem z jistoty. Ono to je taky dost peněz, pokud to bude nájemník po Vás chtít.
Mnoho článků je na internetu, třeba i od pana JUDr. Stanislav Křeček – zástupce veřejné ochránkyně práv, který napsal spoustu článků.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Souhlasím se všemi, zejména je nutno provést i opatření o kterých píše Kepler. Ale ani tak není nikdy jisté, jak bude se zařízením a bytem nájemník nakládat a jak se jej, v případě problémů, co nejrychleji zbavit. Jde poměrně o velkou míru rizika. Většinou to končí u soudu a nebývá to levné.
Jako vždy a u všeho záleží na štěstí a také na určité intuici a schopnosti odhadnout osobnost nájemníka.
A byt a zařízení je Vaše, takže žádné zbytečné ohledy!!! Jde pouze o obchod, ve kterém by neměly city hrát žádnou roli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

gecco: Já myslím že se to snad měnilo, ne? Ze 6 nájmů už se od letošního března požadovat nesmí, že maximum jsou 3 nájmy.

Teda jestli ten zákon nakonec prošel, ale mám pocit že jo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Slecna 007

Taky jsem to měla takové. Až životní zkušenosti mně naučily, že to není moje vina, že druhý nemá peníze a je to problém, který si musí vyřešit sám.
Myslím, že by stačilo, aby ti nějaký nezodpovědný hajzlík ničil bydlení, za které nemá ani zaplaceno, a brzo by tě to přešlo.
Není lehké pronajímat a není lehké najít seriozního nájemníka, co dodržuje smlouvu a platí to co má. Takový nájemník se dá vyvažovat zlatem.

před 2601 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

To je pravda.měla jsem tam člověka,o kterem jsem si myslela,ze bude spolehlivy-rodinný přislušník.platit mohl až na konci měsíce,žadnou kauci jsem nechtěla.ještě třikrát se jej ptám,jestli tu částku zvládne dávat.prej v pohoděě.problemy od prvního měsíce,a po 10ti mesicich,zmizel,ani inkaso nezaplatil,a jeden a pul najmu taky ne.

před 2600 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek