Geesha

myslíte že když budu denně cvičit takový kondiční cvičení asi tak 25min. tak že budu mít dobrou kondičku na jaro?

(jsem tak trochu na atletiku a chtěla bych mít dobrou formu, jsem v 8. třídě…) díky kdyžtak za rady :) a kdyby něco tak už právě asi tyden takto cvičim.

Odpovědi
Kreama

Já si myslím, že to opravdu záleží, jakou kondičku máš teď a jaké cvičení, ale proč ne…

Kelt

Dobré je aerobní cvičení podle Coopera, Cooperův test, spočívá v překonání největší vzdálenosti za 12 minut a to během, chůzí, na kole a pod a pro každý výkon jsou rozděleny kategorie podle věku od nejlepších k nejhorším. Stejně je například běh na 2414 m za nejlepší čas. Udělej si tento test, a zjisti jak jsi na tom. A trénik, stačí 3 x týdně nebo 4 x, maximálně 5×. Nezapomínej na odpočinek. Můžeš jezdit na kole, běhat, chodit, in line, běžky, cokoliv. Hlavní je, abys bys měla 30 minut tepovou frekvenci přes 130. Tedy neběhat sprinty, ani procházkové tempo, ale abys mohla ještě při běhu mluvit – Nezapomeň na rozcvičení a uklidnění .
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Co­operův_test,
nebo http://www.spor­tvital.cz/spor­t/testy/fitness-testy/vytrvalost/12-minutovy-beh/