Pokročilý

Myslíte že je potrat vražda?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Potrat v každém případě vraždou není. Umělé přerušení těhotenství může být. Já na to ale tak přísně nenahlížím. Také záleží na okolnostech !!!! Opravdových vražd a zabíjení je na světě ale víc než dost.
Doplňuji:
Agneta nezlob se, ale nic jiného nevymáčkneš ?

Další odpovědi:

Zlatý

Ne. Potrat je potrat a vražda je vražda. Nelze zabít něco, co se ještě nenarodilo.

Zlatý

Co si myslíte vy?

1. Potrat - u věřících je nepřípustný.
"Exodus 21:22-25 stanovuje stejný trest - smrt - pro toho, kto zapříčiil smrt dítěte v děloze jako i pro toho, kto spáchal vraždu. To jasně svědčí o tom, že pro Boha má dítě v děloze stejnou hodnotu jako dospělý člověk. Pro křesťany potrat není něčím, o čem má žena právo rozhodovat. (Genesis 1:26-27; 9:6).
http://www.gotquestions.org/…
--

2. Pohled "světský"
Vražda je ten nejhorší zločin, kterého se člověk může dopustit, je to totiž úmyslné usmrcení jiného člověka. Z tohoto pohledu nejde u potratu o vraždu.

Nejvíce potratů se provádí do 6. týdne těhotenství - embryo se ještě nedá nazývat člověkem. Nemá vyvinuté končetiny, plíce ani mozek. Dá se nazývat vraždou?

Třeba ženě fetuje, dítě nepřežije - je to vražda?. Nebo potrat ze zdravotních důvodů - je to vražda? Oplodněná vajíčka často zanikají dřív, než vznikne zárodek.

Je jasné, že interrupce jsou špatné nejen z pohledu etického, ale i zdravotního., především pokud jde o interrupce kvůli pohodlí. Ale i tak je to útok na ženskou psychiku.

Ale kdo má právo určovat, co je správné a co už ne?. Rozhodnout se musí žena sama, důsledky si nese rovněž ona.

Bronzový

možná ano, možná ne
dítě vnímá a pociťuje od určité doby v břiše
deník nenarozeného dítěte: https://www.youtube.com/…
Doporučuji shlédnout film němý výkřik: https://www.youtube.com/…

Pokročilý

Já si myslím, že lidé by v první řadě měli být zodpovědní za svoje jednání.

Bronzový

Pro Boha to je vražda,pro člověka co v něj věří je to vražda,pro člověka co nevěří v Boha to je jen potrat!!!

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

mosoj >>> mohla bych, ale on je fakt troll...a těm já nerada naletím na jednořádkovou otázku. Sama bych si to nedovolila (jednořádek), je to trolling:DDD

Zlatý

mosoj

Já se někde zmiňuji o tom, že za přerušení těhotenství může muž ?

Stříbrný

Agneta

Tak nejdřív chceš, abych se k té otázce nějak vyjádřila, a teď
přecházíš na další téma, neboť to by bylo zase o něčem jiném...tak to byla jen odpověď, která s tebou nemá nic společného. Klidně mně oprav, pokuď s něčím nesouhlasíš:D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.