Rokio

Myslíte si, že by bylo lepší, kdyby místo političtích činitelů byli elitní specialisté v daných oborech?

Jinými slovy politici by měli vzdělání korespondující s jejich funkcí.

Odpovědi
Drap

Možná bylo. Kdo by ale vybral kdo je ten pravý?

xxx3

to je u mnoha lidí rozšířená představa. Problém je v tom, že v politice u řady rozhodnutí nelze říct, že ideální je pouze jediná možnost, na kterou by měl expert automaticky přijít. Konkrétní politik je zvolen hlasy voličů, kteří mají vždy nějaké zájmy a různé skupiny voličů můžou mít i zájmy protichůdné. Z toho jednoduše plyne, že velké zastoupení expertů v politických funkcích by rozhodně nebylo pro všechny uspokojující. Tím samozřejmě nechci říci, že politik, který vede třeba ministerstvo zdravotnictví, by se v oboru neměl dobře vyznat.

anonym

Ano, protože by ubylo darmožroutů ve státních službách.
Každý politik má několik poradců a ti určitě za 10000 nepracují, takže okrádají nás všechny, protože by byly pak peníze na důležitější věci.

Nuk nuk

Nebylo by to k zahození.

cukrar

Nemyslím si to, páč politický pracovník je politický a může se obklopit těmi nejlepšími. Kdo ale určí, kdo je nejlepší? Ten co je nejlepší? Které politiky maslíte, komunální? Krajské? Jako že starosta by měl být odborníkem v čem?