Můžu žvýkat žvýkačky když mám rovnátka?

Ahoj, mám rovnátka a taky pár plomb, tak nevím, jestli mohu jíst žvejky, máma říká, že radši ne, ale já si nemůžu každou chvilku čistit zuby, abych se cítila svěže a ty žvejky jsou dobrý po jídle že máte pak svěží dech atd. Mohu je teda? A pokud ne, neznáte něco, co se žvýká, abyste měly svěží dech? Napadá mě máta, ale ty lístečky se mi zasekávají v rovnátkách a to nevypadá hezky. Napadlo mě např. kdyby mi NÁHODOU chtěl kluk dát pusu, tak aby mě z ní nesmrdělo :D Díky za rady :)

Nejlepší odpověď
Lucijej

Kdybys nesměla žvýkat, tak by tě před tím zubař varoval.

Na svěží dech je taky dobrý tik tak – bonbonky, které se ti v ústech rozpustí – ale ty klasické bílé nebo zelené, ty ovocné jsou spíš na chuť. Bývají v regálech u žvýkaček.
Doplňuji:
http://t2.gsta­tic.com/images?q=tbn:AN­d9GcQXp6ppBBjs2zA-v2dBF76HxsygcbY­Ren5sjqN-kCRLaNftrv7t

Další odpovědi
huxa

neměla bys je jíst, ovšem žvýkat je s rovnátkama a plombama není problém. Sám mám rovnátka dva roky a asi 10 plomb, v pohodě si dám každý den žvýkačku. Akorát pozor, aby sis ji nezaplantala do rovnátek, to by taky asi kluk nebyl zrovna rád ;)

.anezka.

moje sestrenice má taky rovnátka na pevno a vpohode žvýká.

Meri

Můžeš

Lukasy

Jestli máš jen dráty čili na pevno rovnátka tak by to problém být neměl, u těch vyndávacích se to moc nedá.