Rocker

Můžu v době stávky jezdit osobním autem v pruhu vyhrazeném pro autobusy,když autobusy nepojedou?

Jen tak mě to napadlo:-)

Nejlepší odpověď
arygnoc

ne.

vyhláška na stávku nepamatuje.

pro ní jezdí autobusy stále (což by měl být jev normální)

Další odpovědi
anonym

Podle vyhlášky ne, ale údajně mají regulovat dopravu četní policisté, takže na jejich pokyn ano.
Viz nadřazenost (hiearchie) značení – vodorovné, nad ním svislé, nad ním světelná signalizace a nad vším policista na místě.

venkovan

Zkus to a uvidíš. když budeš mít štěstí přispěješ do obecní či státní pokladny.
A mimochodem – autobusy budou jezdit sice soukromé, ale nikdo neví. navíc tento pruh využívají i taxikáři, takže jak píši – zkus to a uvidíš.

tom004

Tím,že začne stávka,nepřestanou platit zákony a vyhlášky.Takže ne.Jedině v případě,že by provoz řídili policajti.

cukrar

Jistě že nikoliv, je to za 1 bod a pokuta do 2000Kč.

lukas.zmizik

je to to stejne, jako bych se zeptal, jesli mohu parkovat v zakazu zastaveni, kdyz je zatmeni mesice