Mustang

Můžu v 15 se čtyřkolkou i na silnici,a do města ? Potřebuji k tomu nějaké oprávnění či řidičák ?

Odpovědi
Awer

Pokud nechceš riskovat problémy s policií, musíš mít čtyřkolku homologovanou (tj. techničák a pravidelné kontroly na STK) a potřebuješ i řidičské oprávnění kategorie B1. Navíc u řady čtyřkolek si přečteš výslovnou poznámku „není určena k jizdě v běžném provozu“ atp. Takový stroj, i když se na tu poznámku vykašleš, neprojde nejspíš kontrolou na STK. Navíc i pokud celou proceduru absolvuješ, nemáš garanci klidu, neb policisté vidí čtyřkolky na silnicích neradi a nevědí si s nimi často rady (dle ohlasů, které jsem četl)…

mosoj

Ne, stačí bič a opratě.

cukrar

Mustangu, nesmíte se čtyřkolkou (motorovou) v 15 letech na silnci a bez řidičáku.