lednak

Můžu sousedovi zabránit ve výstavbě RD nebo mé připomínky na SÚ jen zbrzdí proces, ale stavbu to neohrozí?

Zastavení stavby
Doplňuji:
Může být opodstatněná námitka to, že se budu místo na krásy přírody dívat max sousedovi do oken?

Nejlepší odpověď
terry

Asi jde hodně o to, jakou váhu mají ty připomínky.
Doplňuji:
Obávám se, že asi ne. I když mě by to na…lo taky.
Jsou pouze dány podmínky, jak daleko od hranic pozemku může stavět.

Další odpovědi
baghira

Záleží na tom, jaké to budou námitky. SÚ dokáže rozlišit, co je závažné, a co je jen umíněnost a kapric otravného souseda (bohužel zabývat se musí obojím).
Není lepší budovat si v nejbližším okolí spíš přátele než nepřátele?

venkovan

Stavební úřad vaše připomínky vyhodnotí. Může na ně brát zřetel třeba tím, že stavebníka požádá změnu projektu. Potom ještě můžete dát odvolání ke krajskému úřadu.
Mimochodem – existuje řada opatření které pohled do oken zamezí. Pokud bydlíte v dle územního plánu v lokaliotě určené bydlení v rodinných domcích, tak s tím musíte počítat, že budete mít jednou sousedy.

mosoj

Ono vám to brání nějak v užívání vašeho pozemku.

On soused má naprosto stejné právo k využití svého pozemku jako vy a pokud mu v uzemním rozhodnutí povolí stavbu tak proč by si tam nemohl postavit. Třeba bude na oplátku zase koukat do vašich oken.

lednak

S tím budováním vztahu máš jistě pravdu, ale na to on taky asi nemyslí.
Bude opodstatněná připomínka když vyrukuju s tím, že 5 let se dívám na krásy přírody a teď se budu dívat max sousedovi do oken…?